Ņemcova meita saņems miljonu eiro vērtu Polijas apbalvojumu

0 komentāri

Polija piektdien piešķīra miljonu eiro vērtu apbalvojumu noslepkavotā Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova meitai Žannai Ņemcovai. Viņa apbalvota par sasniegumiem demokrātijas un cilvēktiesību jomā.

Pagājušajā mēnesī politiķa 31 gadu vecā meita paziņoja, ka emigrējusi no Krievijas Kremļa propagandas radītās “vardarbības un terora” gaisotnes dēļ. Viņas jurists paziņoja, ka Ņemcova devusies uz Eiropu un negatavojas atgriezties.

“Viņa ir sava tēva cīņas simbols. Cīņas par atvērtu Krieviju, mierīgu līdzāspastāvēšanu un solidaritāti ar kaimiņiem,” savā paziņojumā norādīja Polijas ārlietu ministrs Gžegožs Shetina.

Ņemcovs, kurš publiski kritizēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, Maskavā tika nošauts 27.februāra vakarā. Opozīcija slepkavībā vaino Kremli. Krievijas varasiestādes jebkādu saistību ar to noliedz.

Žanna ir politiķa vecākā meita, un viņa strādā “Deutsche Welle” Krievijas redakcijā. Ceremonijā Varšavā 4.augustā viņai tiks pasniegta miljonu eiro vērtā Solidaritātes balva.

Polija ikgadējā apbalvojuma tradīciju ieviesa pagājušajā gadā, atzīmējot 25.gadadienu kopš pirmajām daļēji brīvajām vēlēšanām, kuras iezīmēja komunisma krišanu.

Balvas nosaukums ir saistīts ar arodbiedrību “Solidaritāte”, ko vadīja Lehs Valensa, kurš vēlāk kļuva par valsts prezidentu un Nobela Miera prēmijas laureātu.

Pirmā Solidaritātes balva tika pasniegta Krimas tatāru līderim, 71 gadu vecajam juristam un padomju laiku disidentam Mustafam Džemiļevam par savas tautas tiesību aizstāvēšanu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas