NATO varētu paplašināties! Par 29. dalībvalsti, iespējams, kļūs Melnkalne

0 komentāri

Maskavai pie ārpolitikas nedienām klāt jau rīt varētu nākt vēl viena – Melnkalnes potenciāla uzņemšana NATO. Tas ir pretrunā Krievijas interesēm, kas cenšas izvērst savu ietekmi Balkānu reģionā.

Pirmie šādu informāciju presei nopludināja diplomāti, pavēstot, ka NATO vēstnieku līmenī ierosinājuma teksts jau ir atbalstīts, bet šodien to oficiāli apstiprināja arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Gala vārds gan būs alianses ārlietu ministriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jens Stoltenbergs, NATO ģenerālsekretārs:

Rīt ārlietu ministri lems, vai uzsākt sarunas par Melnkalnes uzņemšanu NATO, kas tad kļūtu par 29. alianses locekli.

Melnkalnes kaimiņvalstis Horvātija un Albānija NATO pievienojās kā pēdējās – tas notika pirms sešiem gadiem.

Kandidātvalstu rindās vēl ir Gruzija, Bosnija un Hercegovina, kā arī Maķedonija. Tiek prognozēts – ja rīt ārlietu ministri Melnkalnei dod zaļo gaismu, NATO varētu paplašināties jau pusotra gada laikā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas