NATO publisko satelītattēlus, kas pierāda Krievijas militārās aktivitātes Ukrainā

0 komentāri

NATO publiskojusi satelītattēlus, kas norāda uz Krievijas spēku iebrukumu Ukrainā. Attēlos fiksēta Krievijas militāro vienību virzīšanās cauri Ukrainas laukiem un gatavošanās darbībai Krasnodonas rajonā.

NATO norāda, ka publiskotie satelītuzņēmumi pierāda, ka Krievijas militārās vienības ar smago bruņojumu darbojas Ukrainas teritorijā.  NATO arī atzīst, ka attēlos redzamais ir tikai Krievijas karavīru un ieroču kustības “leduskalna virsotne”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Attēli arī norāda uz būtiskām aktivitātēm Krievijā pie Ukrainas robežas, kas “tiek veiktas, tiešā veidā atbalstot spēkus, kuri darbojas Ukrainas teritorijā, un ir daļa no koordinētas destabilizējošas stratēģijas”, atzīmē NATO.

Kā žurnālistiem paziņojis NATO brigādes ģenerālis Niko Taks, Krievijas karavīru skaits Ukrainā “krietni pārsniedzis tūkstoti”, bet Krievijas pierobežas reģionos sakoncentrēti aptuveni 20 000 karavīru.

Pēc viņa teiktā, jaunākie notikumi Ukrainā “skaidri parādījuši, ka drošības paradigma Eiropā mainījusies pašos pamatos”, saskaroties ar “ļoti agresīvu Krieviju”.

Uz Ukrainas austrumiem sūtītā Krievijas bruņojuma apjoms palielinājies gan “kvantitatīvi, gan kvalitatīvi” un Krievijas iesaistīšanās kļūst arvien atklātāka, ietverot ieroču un munīcijas piegādes, specvienību apmācīšanu, izlūkošanas un loģistikas atbalstu.

Kā atzinis ģenerālis, situāciju vēl vairāk saasina apstāklis, ka prokremliskie spēki nogriezuši svarīgāko ceļu starp Doņecku un Novoazovsku, pārraujot Ukrainas armijas apgādes līniju.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas