NATO nopietni gatavojas palielināt Baltijas valstu un Austrumeiropas kaujas spējas

0 komentāri

NATO nopietni gatavojas kara spēju palielināšanai Baltijā un Austrumeiropā kopumā. Pašlaik notiek sarunas ar NATO vadošajām valstīm par bataljonu veidošanu Baltijas valstīs un Polijā.

Alianses dalībvalstu komandieri ir vienisprātis, ka atturēšanas un aizsardzības nolūkos šajā reģionā nepieciešams veidot četras sabiedroto bataljona līmeņa kaujas grupas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopš Krievijas agresijas Ukrainā NATO pievērsis pastiprinātu uzmanību Baltijas valstu aizsardzības nodrošināšanai. Jūlijā paredzētajā alianses samitā Varšavā valstu un valdību vadītājiem būs jālemj par ilgtermiņa sabiedroto militāro klātbūtni mūsu reģionā.

Tad arī gaidāmi gala lēmumi, tomēr jau pašreiz augsta līmeņa amatpersonas dod signālu, ka Baltijas valstīs un Polijā tiks izveidotas bataljona līmeņa kaujas grupas vienības. Tas stiprinātu atturēšanās politiku. Lietuvas prezidente pārliecināta, ka Austrumeiropas saņems prasītās drošības garantijas.

Arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņojis, ka šobrīd tiek apspriesta iespēja katrā no Baltijas valstīm un Polijā izvietot starptautisku bataljonu.

Šie spēki rotācijas kārtībā dislocētu četrus tūkstošus karavīru. NATO dienaskārtībā ir arī palielināt sadarbību ar Zviedriju un Somiju. Tas gan nenozīmējot šo valstu tuvināšanos aliansei kā tādai, bet vien to, ka militāra konflikta gadījumā Baltijas valstu aizsardzībai tiks piesaistīta Zviedrija un Somija.

Taču par jaunu NATO dalībvalsti 2017. gadā kļūs Balkānu valsts Melnkalne, kas šodien Briselē parakstīja līgumu par valsts iestāšanos aliansē.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas