NATO: Krievija koncentrē karaspēku Ukrainā un tās pierobežā

0 komentāri

Krievija turpina koncentrēt karaspēku pie Ukrainas robežām un tās teritorijā, pirmdien Briselē tiekoties ar NATO dalībvalstu ārlietu ministriem, sacīja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. “Mēs novērojam būtisku militārās klātbūtnes kāpināšanu ap Ukrainu, vērienīgu Krievijas modernā bruņojuma nodošanu separātistiem un militārā personāla pārsviešanu,” sacīja Stoltenbergs.

NATO negrasās sniegt nekādas garantijas attiecībā uz to, ka Gruzija un Ukraina nekad neiestāsies NATO, norādīja ģenerālsekretārs, vienlaikus atzīstot, ka aliansei nav iespēju apgādāt ar ieročiem Ukrainu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš arī norādīja uz alianses militārās aktivitātes palielināšanos 2014. gadā.

“Mums ir par 50% vairāk lidmašīnu gaisā un kuģu jūrā,” sacīja Stoltenbergs, piebilstot, ka mācības notiek pastāvīgi.

Viņš akcentēja, ka NATO ātrās reaģēšanas spēku priekšējā grupa pirmo gatavības līmeni sasniegs jau 2015. gadā.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja – Krievijai ir vajadzīgas 100% garantijas, ka neviens nedomā par Ukrainas pievienošanos NATO.

Stoltenbergs savukārt uzsvēra, ka NATO durvis Ukrainai joprojām ir atvērtas un tā var kļūt par alianses dalībvalsti.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas