Nākamie divi gadi visā pasaulē varētu būt pat bīstami karsti, paredz meteorologi

0 komentāri

Nākamie divi gadi laikapstākļu ziņā varētu būt vēsturē karstākie. Šādas prognozes izteikuši Lielbritānijas meteorologi.

Lielo globālo karstumu varētu nest dabas parādība El Ninjo. Šis klimata fenomens ir temperatūras pieaugums Klusajā okeānā, kas ietekmē visu pasauli. Šāda pasiltināšanās notiek neregulāri ik pēc diviem līdz septiņiem gadiem un turpinās gandrīz divus gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc zinātnieku domām, El Ninjo efektu vēl papildinās siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas. Meteorologu prognozes gan nav labvēlīgas tiem eiropiešiem, kam patīk karstas vasaras – Eiropā vasaras varētu būt vēsākas. Bet daudzviet El Ninjo nes postošas sekas – Austrālijā šajos periodos valda liels sausums, bet Dienvidamerikā – ilgstošas lietusgāzes un plūdi.

Spāņu valodā El Ninjo ir mazulis. Šāds apzīmējums dots, jo šī dabas parādība parasti sākas ar Ziemassvētkiem, ko kristieši uzskata par Jēzus Kristus dzimšanas laiku.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas