”Naftas valstu” lēmums liek Krievijas rubļa vērtībai atkal gāzties lejup

0 komentāri

Pēc naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC lēmuma nemainīt naftas ieguves apjomu, Krievijas rubļa vērtība kritusies līdz jaunam rekordzemam līmenim.

Rubļa kurss pret dolāru aptuveni divas stundas pēc OPEC paziņojuma nokritās par nepilniem 4%, sasniedzot 48,66 rubļu atzīmi.

Smagu triecienu piedzīvojušas arī naftas cenas. Londonas biržā Brent markas naftas cena nokritās par 6% un sasniedza zemāko cenu kopš 2010. gada septembra.

Aptuveni pusi Krievijas budžeta ieņēmumu nodrošina naftas un gāzes eksports. Krievija cerēja, ka OPEK varētu vienoties samazināt naftas ieguvi, tādējādi veicinot cenu palielināšanos. Taču tā vietā OPEC vakar nolēma nemainīt naftas ieguves apjomu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas