Nabadzība Vācijā sasniegusi augstāko līmeni kopš atkalapvienošanās

1 komentārs

Nabadzība Vācijā sasniegusi augstāko līmeni kopš valsts atkalapvienošanās 1990. gadā, secināts jaunā pētījumā. Vācijā šobrīd par nabadzīgiem uzskatāmi 12,5 miljoni cilvēku un plaisa starp valsts turīgajiem un trūcīgajiem reģioniem turpina pieaugt, norādīja Vācijas Vienlīdzīgās labklājības organizācijas vadītājs Ulrihs Šneiders.

“Nabadzība vēl nekad nav bijusi tik liela un reģionālās vienotības trūkums tik dziļš,” norādīja Šneiders, par atskaites punktu ņemot valsts atkalapvienošanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

2013. gadā par nabadzīgiem varēja uzskatīt 15,5% iedzīvotāju, secinājusi organizācija, kas par nabadzīgiem uzskata cilvēkus, kuru mājsaimniecībā ienākumi ir par 60% mazāki nekā vidēji valstī.

Saskaņā ar organizācijas aplēsēm no visām Vācijas zemēm nabadzība visvairāk skārusi Brēmeni, Berlīni un Mēklenburgu-Priekšpomerāniju.

Savukārt vismazāk nabadzīgo ir Bavārijas un Bādenes-Virtembergas zemēs.

Nabadzība pieaugusi visā valstī, izņemot divas zemes – Saksiju-Anhalti un Brandenburgu -, kur nabadzība nedaudz mazinājusies.

“Kopējais valsts rādītājs ataino noskrandušu republiku,” norādīja Šneiders.

Vācijas nodarbinātības ministrs pagājušajā mēnesī paziņoja par plāniem radīt tūkstošiem jaunu darbvietu nelabvēlīgos apstākļos nokļuvušajiem vāciešiem.

Līdz 2020. gadam valstī plānots izveidot 26 programmas.

Vācija šim projektam atvēlēs 4,3 miljardus eiro, un vēl 2,7 miljardi tiks ņemti no Eiropas Sociālā fonda (ESF).

Aptuveni 40% līdzekļu plānots ieguldīt “sociālās integrācijas veicināšanai un cīņai pret nabadzību”, norādīja ministrs.

Vācijā no visām sociālajām grupām nabadzības risks visvairāk apdraud bezdarbniekus, vientuļās mātes un cilvēkus bez izglītības.

Tomēr nabadzīgo skaits pieaudzis arī Vācijas pensionāru vidū, norādīja Šneiders, piebilstot, ka kopš 2006. gada nabadzība šajā grupā pieaugusi straujāk nekā jebkurā citā sociālajā grupā.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Vacija dzivojosais
    0

    Vacija dzivojosais

    Vacija apzinati tiek vadita uz Socialistisko diktaturu, ko pec tam to planots ieviest visas EU valstis. Drizuma sie projekti tiks piemeroti ari tadam valstim, ka Latvija. Taklak izdariet secinajumus pasi....

    23.02.2015 06:24

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas