Musulmaņu un horvātu genocīdā vainotajam Karadžičam piespriež 40 gadus cietumā

0 komentāri

Bijušajam Bosnijas serbu līderim Radovanam Karadžičam piespriesti 40 gadi cietumā. Šādu sodu viņam pēc septiņus gadus ilgas prāvas piespriedusi ANO Starptautiskais Kriminālnoziegumu tribunāls. Viņš atzīts par vainīgu genocīdā.

Tiesa paziņoja, ka Karadžičs ir “krimināli atbildīgs” par Bosnijas musulmaņu un horvātu slepkavībām Bosnijas kara laikā no 1992. līdz 1995. gadam.

Karadžičs tika atzīts par vainīgu genocīdā Srebrenicā un vēl deviņās apsūdzībās, tostarp par 44 mēnešus ilgušo Bosnijas galvaspilsētas Sarajevas aplenkumu, kurā gāja bojā 10 tūkstoši cilvēku. Karadžičs attaisnots vairākās apsūdzībās par genocīdu septiņās Bosnijas pilsētās un ciemos.

Arhīva foto: Bosnijas karš

Viņa advokāts jau pavēstījis, ka spriedumu pārsūdzēs, jo Bosnijas serbu līderis, viņaprāt, notiesāts uz pieņēmumu, nevis liecību pamata. Jau ziņojām, ka Karadžičs bēguļoja 13 gadus, līdz tika aizturēts 2008. gada jūlijā Belgradā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas