Musulmaņu garīdznieks 700 cilvēku nāvē svētceļojumā nesaskata šīs pasaules vainu

1 komentārs

Saūda Arābijas galvenais garīdznieks paziņojis, ka pirms dažām dienām notikusī panika un drūzma svētceļojuma laikā, kur dzīvību zaudēja 700 cilvēku, bijusi “ārpus cilvēku kontroles”, vēsta BBC.

Garīdznieks uzskata, ka traģēdijā nav vainojamas atbildīgās amatpersonas, piemēram, Saūda Arābijas iekšlietu ministrs. Tas noticis pēc tam, kad Irāna un daudzas citas valstis asi kritizēja Saūda Arābijas spēju parūpēties par drošību šādos pasākumos, kuros pulcējas lielas ļaužu masas.

Jau ziņojām, ka Saūda Arābijā Minas pilsētā akmeņu mešanas rituāla laikā sākusies panika un drūzmā dzīvību zaudējuši vismaz 700 svētceļnieku.

Šāda apjoma traģēdija svētceļojumā nebija pieredzēta divdesmit gadus.

Cilvēki miruši un guvuši ievainojumus vietā, kur saplūst divas svētceļnieku straumes no diviem ceļiem, kas ved uz Džamartu. Džamarta ir vieta, kur svētceļnieki simboliski met akmeņus, šādā veidā simboliski nomētājot velnu.

Foto:

Video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Kas tad tas bija-Dieva darbs?

    27.09.2015 08:52

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas