Musulmaņi protestē pret Muhameda karikatūru publicēšanu

0 komentāri

Arābu valstīs sākušies plaši protesti pret pravieša Muhameda karikatūru publicēšanu. Musulmaņi apgalvo, ka karikatūras aizvaino viņu kultūru un aicina uz protestiem arī nākamajā nedēļā.

Protestējot pret pravieša kariķēšanu tūkstošiem cilvēku jau otro dienu izgājuši demonstrācijās visdažādākajās pasaules valstīs – gan Alžīrijā, Pakistānā, Sudānā, gan Jemenā un Nigērā. Nigēras galvaspilsētā protesti izvērtušies visvardarbīgākie. Tur nodedzinātas vismaz divas baznīcas, četri cilvēki ir gājuši bojā un ir sākušās plašas sadursmes starp jauniešiem un likumsargiem. Kad protestētāji izdemolēja arī vairāku Francijas kompāniju īpašumus,  Francijas vēstniecība Niamejā izsludināja brīdinājumu saviem pilsoņiem palikt iekštelpās.

Šis ir vēl nepieredzēts protestu vilnis pret pravieša Muhameda karikatūru publicēšanu. Musulmaņu kultūrā nav pieņemts pravieti vai dievu vizuāli attēlot principā, pat ja tas ir ļoti godbijīgi. Tiek uzskatīts, ka gan svēto bildes, gan arī statujas mudina cilvēkus pielūgt attēlu nevis paša svētā būtību, tādēļ karikatūras, kas dažkārt robežojas ar ksenofobiju un rasismu, islāmā ir divkārši nosodāmas.

Skaties fotogaleriju

Lai paustu nosodījumu Muhameda kariķēšanai musulmaņi ir aicinājuši savus tautiešus iziet ielās arī citās Āfrikas UN Āzijas valstīs.

Aptuveni 20 tūkstoši cilvēku šodien bija pulcējušies arī Krievijas Ziemeļkaukāza republikas Ingušijas galvaspilsētā Magasā. Sanākušie cilvēki sacīja, ka jaunāko Muhameda karikatūru publicēšana ir nepieņemama atbilde notikušajām apšaudēm. Musulmaņi, kas nosoda Muhameda kariķēšanu, jaunnedēļ vairākās Krievijas pilsētās, arī Čečenijas galvaspilsētā Groznijā, paredzējuši rīkot demonstrācijas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas