Mūsu bērni ir izsalkuši un trūkst apģērba, stāsta uz Grieķijas robežas iesprostotie bēgļi

0 komentāri

Nespējot uzņemt bēgļu tūkstošus, kas ik dienu ierodas Grieķijai piederošajā Lesbas salā, teju pusotrs tūkstotis patvēruma meklētāju ar prāmi nosūtīti uz citām Grieķijas pilsētām.

Grieķijā šobrīd uzturas vairāk nekā 48 000 patvēruma meklētāju.  Un, lai gan panākta Eiropas Savienības (ES) un Turcijas vienošanās par bēgļu pārvietošanu, ik dienu Grieķijā ierodas daudzas bēgļu pārpildītas laivas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pagājušajā nedēļas nogalē vien pie Grieķijas krastiem izglābti vairāk nekā 1200 patvēruma meklētāju. Visdramatiskākā situācija izveidojusies tieši Lesbas salā – tur visas patvēruma meklētāju nometnes ir pārpildītas, un trūkst resursu jaunu cilvēku uzņemšanai.

Tikmēr situācija uz Grieķijas-Maķedonijas robežas kļūst jo dienas, jo saspringtāka. Tur rindā uz robežas šķērsošanu gaida vairāk nekā 14 000 patvēruma meklētāju. Viņi stāsta, ka dzīves apstākļi ir katastrofāli.

”Situācija šeit ir ļoti slikta, mūsu bērni ir izsalkuši. Šeit ir haoss. Mums netiek nodrošināts pat laikapstākļiem piemērots apģērbs,” stāsta patvēruma meklētāja no Sīrijas.

Jaunākā Starptautiskās Migrācijas organizācijas apkopotā informācija liecina, ka šogad nepilnu trīs mēnešu laikā Eiropā ieradušies jau vairāk nekā 145 000 patvēruma meklētāju.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas