Mošejā uzspridzinās pašnāvnieks; 27 cilvēki gājuši bojā

0 komentāri

Piektdien Kuveitā šiītu mošejā uzspridzinoties sunnītu džihādistu grupējuma Islāma valsts pašnāvniekam, nogalināti 27 cilvēki, bet 222 ievainoti, paziņoja amatpersonas.

Kuveitā līdz šim šiītu mošejās neviens pašnāvnieku sarīkots terorakts nebija noticis.

Sestdien Kuveitā izsludināta sēru diena. Kuveitas islāma padomes vadītājs Jakubs al Sanea teroraktu nosodījis.

Nedždas province – ar Islāma valsti saistītais Saūda Arābijas grupējums – paziņojis, ka Kuveitas mošejā uzspridzinājies viens no tā kaujiniekiem.

Islāma valsts radikāļi šiītus uzskata par ķeceriem.

Kuveitā, kur mīt gan sunnīti, gan šiīti, līdz šim valdījusi relatīva stabilitāte un miers. Šiītu ir aptuveni 30% no valsts iedzīvotāju kopskaita.

Islāma valsts pārstāvis sakariem ar presi Abu Muhammads al Adnani aicinājis ekstrēmistu grupējuma atbalstītājus visā pasaulē gavēņa mēneša – ramadana – laikā rīkot uzbrukumus pret islāma “ienaidniekiem”.

Islāma valsts ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējumam lojalitāti apliecinājušas arī Lībijas ekstrēmistu bandas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas