“Moody’s”: Ukrainas krīzei uz Baltijas valstīm būs ierobežota ietekme

0 komentāri

Eiropas Savienības ekonomikas atveseļošanās, augošais iekšzemes pieprasījums un eksporta uz Krieviju specifika ir galvenie faktori, kas ļauj secināt, ka Krievijas-Ukrainas konfliktam uz Baltijas valstu kredītreitingiem un reģiona banku sistēmas stabilitāti būs ierobežota ietekme.

Tā savā jaunākajā ziņojumā norāda starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s Investors Service”.

Lai arī Krievija kopš globālās finanšu krīzes ir kļuvusi par nozīmīgu Baltijas valstu eksporta tirgu, “Moody’s” uzskata, ka Krievijas ekonomikas vājināšanos Ukrainas krīzes rezultātā kompensēs vairāki faktori.

Pirmkārt, Eiropas Savienības ekonomikas atlabšana Baltijas valstīm nodrošinās alternatīvus eksporta tirgus.

Otrkārt, Baltijas valstu ekonomisko izaugsmi palīdzēs nodrošināt iekšējā patēriņa palielināšanās.

Un, treškārt, lielu daļa no apjomīgajiem eksporta apmēriem uz Krieviju veido reeksports, kam ir mazāk ietekme uz vietējo ekonomiku.

“Moody’s” Baltijas valstīm noteicis šādus kredītreitingus: Igaunijai – “A1” ar stabilu nākotnes perspektīvu, Latvijai – “Baa2” ar pozitīvu nākotnes perspektīvu, un Lietuvai – “Baa1” ar stabilu nākotnes perspektīvu.

“Moody’s” sagaida, ka Baltijas valstīs ekonomikas izaugsmes tempi būs straujāki nekā citur Eiropas Savienībā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas