Mistērija Kazahstānā! Četru dienu laikā nomirst 60 tūkstoši antilopju

0 komentāri

Kazahstānā četru dienu laikā mistiskā kārtā nobeigušies 60 tūkstoši izmirstošas sugas antilopju. Patlaban neviens skaidri nezina – kādēļ, taču ir dažas versijas.

Jau šā gada maijā, kad Kazahstānas centrālajā daļā ieradās pētnieks Stefens Cuters (Steffen Zuther) un viņa kolēģi, lai pētītu šīs stepes antilopes. Jau tad veterinārārsti ziņoja, ka ik pa laikam atrod mirušus šīs sugas dzīvniekus. Taču drīz vien zinātniekus šokēja tas, ka četru dienu laikā kopumā nobeigušies 60 tūkstoši šo reto dzīvnieku. Piemēram, 2014. gadā Kazahstānā dzīvoja 257 tūkstoši šīs sugas antilopju.

Patlaban pētnieki ir izvirzījuši versijas, kādēļ tas noticis, Piemēram, ka strauji izplatījusies kāda baktērija, kas izraisījusi šo savvaļas dzīvnieku nāvi. Taču, kādēļ ierasti nekaitīgajam mikrobam šoreiz izdevies nonāvēt tik daudz antilopju, zinātniekiem patlaban nav skaidrs.

Šīm antilopēm, kas tiek dēvētas arī par saigām, ir izšķiroša loma stepes ekosistēmā. ”Tur, kur redzat šo antilopi, drīz vien varēsiet pamanīt arī citu dzīvnieku sugu lielāku klātbūtni,” saka pētnieks S. Cuters.

Līdzīga saigu masu izmiršana tika novērota jau iepriekš. Proti, 1988. gadā izmira 400 tūkstoši šo dzīvnieku, un veterinārārsti ziņoja par līdzīgiem simptomiem kā patlaban.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas