Miris ar Ebolas vīrusu inficētais Spānijas priesteris

0 komentāri

75 gadus vecais Romas katoļu baznīcas priesteris Migels Paharess miris šodien, 12.augustā Madrides slimnīcā.  Pagājušajā ceturtdienā viņš tika pārvests uz Spāniju, lai saņemtu ārstēšanu pēc inficēšanās ar Ebolas vīrusu.

Spānijas Veselības ministrija vakar, 11. augustā paziņoja, ka nedēļas nogalē priestera ārstēšanai ir saņēmusi ASV izgatavotās eksperimentālās zāles “ZMapp”. Slimnīca Madridē otrdien neapstiprināja, vai slimniekam patiešām šīs zāles tika dotas, lai gan viņa ordenis iepriekš paziņoja, ka priesteris lietos “ZMapp”, kaut gan medikamenta iedarbība uz cilvēkiem vēl nav pārbaudīta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arī Libērija, kuru vissmagāk skārusi saslimšana ar Ebola vīrusu, šonedēļ gaida pirmo “ZMapp” piegādi.

ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) pirmdienas vakarā paziņoja, ka Ebolas vīrusa epidēmijā Rietumāfrikas valstīs mirušo skaits ir pārsniedzis tūkstoti, pieaugot līdz 1013 cilvēkiem, savukārt apstiprināto un iespējamo Ebolas vīrusa infekcijas gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 1848 gadījumiem. Mirušie ir reģistrēti Gvinejā, Libērijā, Nigērijā un Sjerraleonē.

“ZMapp”, ko ražo privātā ASV kompānija “Mapp Pharmaceuticals”, tiek lietots arī divu amerikāņu, kas nogādāti dzimtenē, ārstēšanai. No vienas puses tas ir izraisījis plašas debates par ētiku un tiesībām lietot nepārbaudītu medikamentu, bet Āfrikā arvien dedzīgāk izskan aicinājumi piegādāt medikamentu, kas varētu palīdzēt glābt daudzas dzīvības.

Pašreizējā epidēmijā ir miruši 55% no inficētajiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas