Minhenes piepilsēta piedzīvo asiņainu murgu – noticis uzbrukums nevainīgiem cilvēkiem

1 komentārs

Asiņainu murgu šorīt, 10. maijā, piedzīvojusi kāda miegaina Minhenes piepilsēta Vācijā.

No stacijā pienākoša vilciena izkāpis jauns vīrietis ar nazi, kurš meties virsū garāmgājējiem, sadurot kopumā četrus cilvēkus. Viens no ievainotajiem miris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uzbrucējs ir 27 gadus vecs vīrietis. Uzbrukuma motīvi nav skaidri, bet aculiecinieki apgalvo, ka vīrietis kliedzis radikālo islāmistu iecienītus saukļus.

Notikumi risinājās šādi

Neilgi pirms pulksten pieciem rītā Minhenes piepilsētas Grafingas vilciena stacija pēkšņi pārvērtās asinspirtī. No stacijā pienākoša vilciena izlēcis jauns vīrietis un, atstājot aiz sevis asiņainus kailu pēdu nospiedumus, meties virsū kādam uz perona stāvošam cilvēkam. Pēc tam viņš dzinies pakaļ diviem velosipēdistiem, kuri tobrīd braukuši garām vilciena stacijai un sadūris arī viņus. Nedaudz vēlāk atklājies, ka savu pirmo upuri vīrietis bija sadūris jau vilcienā.

Viens no vīrieša upuriem – kāds pusmūža kungs – no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā miris. Vēl viena upura stāvokli mediķi raksturo kā kritisku. Kad policija varmāku aizturēja, noskaidrojās, ka tas ir kāds 27 gadus vecs Vācijas pilsonis. Viņa rīcības motīvi ir neskaidri. Liecinieki apgalvo, ka dzirdējuši uzbrucēju vācu valodā izkliedzam radikālo islāmistu iecienītās frāzes.

Likumsargi jau noskaidrojuši, ka vīrietim nav bijis kriminālās pagātnes, un viņš nav bijis nekādu zināmu radikālo islāmistu grupējumu biedrs. Pats uzbrucējs policistiem pratināšanā teicis, ka pirms notikušā lietojis narkotikas. Kurpes viņš novilcis, jo viņam šķitis, ka pa pēdām rāpo kukaiņi, kuri rada neizturamu karstumu. Policija jau paudusi bažas, ka vīrietis varētu būt nepieskaitāms.

Foto

Video

1 komentārs

TOP komentāri

 • Līga Kugrēna
  0

  Līga Kugrēna

  33 km attālu pilsētu no Minhenes, ar 13369 iedzīvotājiem, nevar saukt par "piepilsētu". Grafinga atrodas Ebersbergas rajonā (Landkreis Ebersberg), pat ne Minhenes rajonā. Nosaukumā iekļautais "pie Minhenes" (Grafing bei München) nenorāda, ka tā atrodas tieši pie Minhenes, tā ir salīdzinoši netālu no Minhenes. Vācijā ļoti daudzām pilsētām un apdzīvotām vietām sākotnējie nosaukumi ir vienādi, lai tās nejauktu - izveidoja dubultu vietas nosaukumu, piem. Frankfurte pie Mainas un Frankfurte pie Oderas u.t.t. Vācijā ir desmit apdzīvotas vietas ar nosaukumu "Grafing", visas - Bavārijā.
  Kā arī, apzīmējums "miegaina" - nav korekts. Vācijas pilsētas nav miegainas. Ja tulkojumā ir pazudusi sākotnējā doma, kurā bija domāts rīta agrums, tā ir cita lieta.

  12.05.2016 05:41

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas