Miljons masku maršs Londonā izvēršas masu grautiņos

0 komentāri

Vairāki tūkstoši maskās tērptu demonstrantu Londonas ielās protestē pret korupciju. Lielbritānijas galvaspilsētas centru vakarnakt pāršalca tā dēvētais Miljons masku maršs.

Tālajā 1605. gadā sprāgstvielu eksperts Gajs Foukss kopā ar līdzzinātājiem mēģināja uzspridzināt Lielbritānijas parlamenta ēku, un kopš tā laika briti katru gadu piemin šo dienu ar pulcēšanos, uguņošanu un dažādu lietu dedzināšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šogad Londonas centrā tika sadedzināts policijas automobilis, kad Miljons masku marša laikā izcēlās masu nekārtības. Demonstranti no skatītājiem atšķīrās ar baltajām maskām, kas tiek sauktas par Gaido maskām, bija arī Anonymous grupas karogi un plakāti. Galvenokārt tika protestēts pret korupciju valdībā un tautas vajadzību ignorēšanu.

Skaties foto:

Londonas centrā bija bloķēta satiksme, slēgtas apkārtējās metro stacijas, simtiem policistu sargāja britu parlamentu un citas valdības ēkas, kā arī centās ierobežot demonstrantu pārvietošanos, jo, pēc neoficiālas informācijas, tika sadedzināts ne viens vien automobilis un tika demolēti pūļa ceļā esošie veikali. Demonstranti apgalvoja, ka šī ir miermīlīga demonstrācija, taču policijas iejaukšanās provocē uz sadursmēm.

Sadursmēs ar pūli ir ievainoti trīs policisti, arestēts ap 50 protestētāju, kuriem atņemti naži, dūmu un krāsas granātas, gāzes baloniņi un pat kramplaužu instrumenti.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas