Merkele pauž cerību uz atklātu sarunu ar Putinu par konfliktu Ukrainā

1 komentārs

Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien apstiprinājusi, ka šonedēļ plāno tikties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, un pauda cerību uz atklātu viedokļu apmaiņu Ukrainas jautājumā. Merkele un Putins apmeklēs divu dienu Āzijas-Eiropas samitu, kas ceturtdien sāksies Milānā.

“Es sagaidu atklātu viedokļu apmaiņu un progresu Minskas vienošanās īstenošanā,” norādīja Merkele, ar to domājot 5. septembrī Baltkrievijas galvaspilsētā noslēgto vienošanos par pamieru Austrumukrainā. Merkele pauda cerību, ka Minskas vienošanās kļūs par realitāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sarunās plānots apspriest virkni jautājumu, kas saistīti ar Ukrainu, tostarp gāzes piegādes.

Putins licis noprast, ka sarunās arī pievērsīsies jautājumam par svarīga divpusējā foruma atcelšanu, kas līdz šim kalpojis saišu stiprināšanai abu valstu starpā.

Ar šādu paziņojumu Putins nāca klajā otrdien pēc tam, kad viņa cilvēktiesību padomnieks bija sūdzējies par nozīmīgā oktobrī Krievijā paredzētā pilsoniskās sabiedrības foruma Pēterburgas dialogs atcelšanu.

Foruma atcelšana ir kārtējais pliķis Krievijai, kam jau tāpat nākas ciest arvien lielākās izolācijas dēļ, kurā tā nonākusi Krimas aneksijas un Austrumukrainas destabilizācijas dēļ.

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers trešdien arī aicināja panākt progresu Ukrainas krīzes atrisināšanā, tostarp nodrošināt Krievijas-Ukrainas robežu, un gādāt par gūstekņu apmaiņu starp Austrumukrainas kaujiniekiem un Ukrainas armiju.

Arī Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss, kurš trešdien apmeklēja Berlīni, pieprasīja Ukrainas konflikta deeskalāciju.

Abi ministri pauda cerību uz ātru progresu viņu kopīgajā ierosinājumā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijai (EDSO) nosūtīt bezpilota lidaparātus uz Austrumukrainu, lai novērotu robežu ar Krieviju.

1 komentārs

TOP komentāri

  • jānis t
    0

    jānis t

    ceru ka sankcijas turpinas kamer krievija okupē Krimu!!!!!!!!!!

    15.10.2014 21:20

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas