Merkele noraida iespēju atlaist Grieķijas parādus

0 komentāri

  Vācijas kanclere Angela Merkele sestdien noraidīja iespēju atlaist parādus Grieķijai, ko tās jaunā valdība izvirzījusi par savu prioritāti.

“Parādus pēc paša gribas jau atlaiduši privātie kreditori, bankas Grieķijas parādu jau ir samazinājušas par miljardiem,” intervijā laikrakstam Hamburger Abendblatt pavēstīja Merkele. “Es neparedzu jaunu parādu atlaišanu.”

“Eiropa turpinās izrādīt savu solidaritāti ar Grieķiju, kā arī ar citām krīzes smagi skartām valstīm, ja šīs valstis veic reformas un izmaksu samazināšanas pasākumus,” norādīja kanclere.

Eiropas Savienība (ES) un Vācija brīdinājusi, ka sagaidāms niecīgs atbalsts Grieķijas jaunās valdības iecerei parādsaistības samazināt uz pusi.

Kā ziņots, svētdien notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvarēja kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA, kas sola pārskatīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.

Grieķijas valdība jau šonedēļ pārsteidza Briseli, paziņojot par radikālu valsts glābšanas programmas pārskatīšanu, solot atcelt vairākus desmitus privatizāciju darījumu, par kuriem vienošanos ar kreditoriem panāca iepriekšējā valdība.

Tāpat valdība paziņoja, ka atcels kreditoriem paustos svarīgākos budžeta solījumus, atjaunos minimālo algu līdz pirmskrīzes līmenim un darbā pieņems vairākus tūkstošus atlaisto valsts ierēdņu.

Grieķija starptautisko finansiālo palīdzību pēdējo gadu laikā lūgusi divreiz un tās kopējais apmērs sasniedzis 240 miljardus eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas