Merkele neiebilst pret Ukrainas pievienošanos Putina Eirāzijas Savienībai

0 komentāri

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka Ukraina var pievienoties Krievijas prezidenta Vladimira Putina lolotajai Eirāzijas Savienībai, ja to vēlas. Eksperti norāda, ka šis paziņojums norāda uz Merkeles vēlmi salabt ar Putinu, vēsta Euobserver.

“Ja Ukraina paziņos – mēs ejam Eirāzijas Savienības virzienā, Eiropas Savienība necels “lielu brēku”, bet iestāsies par Ukrainas tiesībām brīvi izvēlēties,” paudusi Vācijas kanclere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Merkele uzsvērusi, ka, tāpat kā daudzi citi, viņa vēlas atrast tādu situācijas risinājumu, kas nebūtu smags trieciens Krievijai. “Mēs vēlamies labas tirdzniecības attiecības ar Krieviju. [..] Mēs [Vācija] esam atkarīgi viens no otra, un pasaulē ir daudz citu konfliktu, kuru risināšanā [Vācijai ar Krieviju] vajadzētu sadarboties, tāpēc ceru, ka varam panākt progresu,” piebilda Merkele.

Merkele sestdien, 23.augustā, vizītē viesojās Kijevā, kur “sagatavoja augsni” otrdien, 26.augustā, Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā ieplānotajām miera sarunām starp Ukrainas prezidentu Petro Porošenko un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Merkele gan pauda – nevajadzētu lolot pārāk lielas cerības, ka ieplānotās sarunas iezīmēs strauja progresa sākumu situācijas stabilizēšanā Ukrainas austrumos.

Pašlaik situācija aizvien ir nokaitēta – vēl pirmdien Ukrainā no Krievijas teritorijas iebrauca bruņutransporta kolonna, turpinās arī bruņotas sadursmes.

Tikmēr Krievija paziņojusi, ka plāno vēl vienu humānās palīdzības kravu uz Ukrainu.

Krievija ieplānojusi izmantot to pašu maršrutu, pa kuru jau devās baltās ”Kamaz” kravas automašīnas. Ukraina par šo Krievijas nodomu jau esot informēta.

Tā saucamā humānās palīdzības krava uz Ukrainu daudzviet pasaulē raisījusi versijas, vai konvojā ietilpstošās kravas automašīnas netiek izmantotas, lai Ukrainā nogādātu militāro tehniku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas