Mediķiem aizdomas, ka nāvējošais Ebolas vīruss izplatījies ārpus Rietumāfrikas

0 komentāri

Saūda Arābijā miris vīrietis, kuram tika konstatētas Ebolas vīrusa pazīmes. Ja mediķi apstiprinās, ka nāves iemesls ir inficēšanās ar bīstamo vīrusu, šis būs pirmais Ebolas vīrusa nāves gadījums ārpus Rietumāfrikas valstīm.

Neilgi pirms saslimšanas vīrietis esot bijis Sjerraleonē, vienā no Āfrikas valstīm, kurā pēdējā laikā vērojams straujš vīrusa uzliesmojums.

Ebolas vīrusa epidēmija Rietumāfrikā nekontrolējami vēršas plašumā, un slimības skarto valstu reakcija ir nepietiekama. Tāpēc vīrusa epidēmija var izplatīties arī citās valstīs.

Libērijā, kur reģistrēts lielākais saslimušo skaits, izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Pasaules Veselības Organizācijas eksperti tuvākajā laikā Ženēvā plāno diskutēt par pasākumiem slimības apkarošanai. Augusta sākumā ASV pieņēma lēmumu uz slimības skarto Rietumāfriku nosūtīt 50 veselības organizācijas ekspertus.

90% gadījumu visi ar Ebolas vīrusu inficētie nomirst.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas