Mediji uzzinājuši par Krievijas plāniem aviobāzē Sīrijā izvietot 2000 vīru

0 komentāri

Krievija plāno Sīrijas aviobāzē Latakijā izvietot aptuveni divus tūkstošus vīru, ziņo medijs The Financial Times.

Maskava pagaidām šo informāciju nav komentējusi, taču noliegusi baumas par aviobāzes būvniecību Latakijā. Tajā pašā laikā Kremlī netiek noliegts tas, ka šādas aviobāzes būvniecība varētu notikt nākotnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr The Financial Times avots ziņo, ka, saskaņā ar Maskavas plānu, 2000 vīru izvietošana Latakijā iezīmēs ”Krievijas militārās misijas Sīrijā pirmās fāzes noslēgšanos”. Vēl kāds cits avots vēsta, ka minētais skaitlis – 2000 vīru – nozīmē to, ka Latakijā tiks izvietotas ne vien militāras lidmašīnas, bet arī tehniskais personāls, kā arī militāristi, kas sargās šo aviobāzi.

Medija uzrunātajiem avotiem gan nav ziņu par ASV pārstāvju pausto, ka Krievija uz Sīriju esot nosūtījusi arī raķetes. Tiesa gan, eksperti akcentējuši, ka šādas raķetes ir nepieciešamas jebkuras mūsdienīgas aviobāzes aizsardzībai.

Pirmo reizi ziņas par to, ka Krievija uz Sīriju grasās nosūtīt raķetes, izskanēja 19. septembrī, kad par to pavēstīja ASV ģenerālsekretārs Džons Kerijs.

Jau ziņojām – rietumvalstu mediji vēsta arī par to, ka Izraēla un Krievija vienojušās par kaujas plānu Sīrijā, lai izvairītos no savstarpējām sadursmēm. Proti, Izraēlas premjers Benjamins Netanjahu un Krievijas prezidents Vladimirs Putins vienojušies par koordinētu rīcību kaujās Sīrijā, lai nepieļautu nejaušas apšaudes starp Izraēlas un Krievijas bruņotajiem spēkiem.

Neoficiāla informācija vēsta, ka abas puses noslēgušas vienošanos par karadarbības zonu sadali un arī noteiktiem laikiem, kuros uzbrūk viena vai otra puse. Jau iepriekš ziņots, ka Krievija aktīvi militāri atbalsta Sīrijas prezidenta Asada spēkus. Par to vairākkārt bažas pauduši ASV un NATO, jo šāda rīcība varētu vēl vairāk saasināt tur notiekošo militāro konfliktu.

Pilsoņu karš Sīrijā norisinās jau četrus gadus, un tā laikā Krievija bijusi tuva Sīrijas sabiedrotā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas