Maskavā OMON cenšas izklīdināt Navaļnija atbalstītājus; policija aizturējusi opozicionāru

0 komentāri

Otrdienas vakarā Maskavas centrā sapulcējušies vairāki tūkstoši opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītāju, kuram Maskavas tiesa otrdien piesprieda trīsarpus gadus ilgu nosacītu cietumsodu. OMON ik pa brīdim cenšas izklīdināt sapulcējušos cilvēkus!

Kā noprotams no tiešraides, protestētājus ir ielenkuši simtiem OMON kaujinieku. Varas iestādes aicina izklīst protestētājus, taču starp viņiem un Kremļa atbalstītājiem ik pa mirklim rodas konflikti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Protestētāji arī kliedz saukļus, kas adresēti Krievijas prezidentam – Pietiek melot un karot. Savukārt Putina atbalstītāji skandē – Krievijā nebūs Maidana.

Šeit tiešraide no protesta Maskavā

Neskatoties uz viņam noteikto mājas arestu, uz pasākumu ieradies arī pats Navaļnijs, kuru gan policija pēc neilga laika aizturēja un no protestu vietas aizveda. Kā pavēstīja Maskavas Iekšlietu ministrijas nodaļa, Navaļnijs pārkāpis mājas aresta režīmu un nogādāts savā dzīvesvietā.Maskavas centrā izvietoti ievērojami policijas spēki. Aculiecinieki ziņo par vairākiem desmitiem aizturēto protestētāju.

Tiesas spriedums brāļiem Navaļnijiem

Maskavas tiesa otrdien atzina Navaļnija vainu apsūdzībās par 27 miljonu rubļu nozagšanu Francijas kosmētikas uzņēmumam Yves Rocher un piesprieda viņam trīsarpus gadus ilgu nosacītu cietumsodu.

Savukārt viņa brālim Oļegam tajā pašā lietā tika piespriests trīsarpus gadu reāls cietumsods. Oļegs pēc sprieduma tiesas zālē tika arestēts, kamēr Aleksejs līdz turpmākajam paliks mājas arestā. Katram no apsūdzētajiem piespriesta arī pusmiljonu rubļu liela sodanauda.

Brāļu Navaļniju advokāti jau paziņojuši, ka spriedums tiks pārsūdzēts.

Navaļnijs aicināja savus atbalstītājus otrdien pulcēties pie Kremļa un protestēt, līdz “režīms, kas sagūsta un moka nevainīgus cilvēkus, tiek gāzts.”

Viņa atbalstītāji sociālajā tīklā Facebook izveidojuši grupu, kuras dalībnieki vakarā gatavojas piedalīties protesta akcijā. Savu piedalīšanos apstiprinājuši jau aptuveni 18 000 cilvēku.

Sākotnēji bija plānots, ka protesta akcija notiks 15.janvārī, kad tiesa gatavojās pasludināt spriedumu. Taču, tā kā spriedums tika pasludināts šodien, arī protesta akcija pārcelta uz šo vakaru, kas neatstāja laiku saņemt attiecīgo atļauju no varasiestādēm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas