Maskava nesamierināšoties ar “uzbrukumu” krievu valodai Baltijas valstīs

1 komentārs
Maskava nesamierināšoties ar “uzbrukumu” krievu valodai Baltijas valstīs
FOTO: LETA

Krievija nesamierināsies ar Baltijas valstīs notiekošo “uzbrukumu” krievu valodai, sestdien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas jautājumos Konstantīns Dolgovs.

Šādu nostāju viņš paudis Latvijā, Lietuvā un Igaunijā mītošo Krievijas tautiešu konferencē, vēsta Krievijas Ārlietu ministrija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mēs nesamierināsimies ar uzbrukumu krievu valodai, ko mēs redzam Baltijā. Uzskatām zināmos Latvijas un Igaunijas varasiestāžu soļus, kas ir vērsti uz krievu valodas statusa un stāvokļa apspiešanu, par rupju vispārpieņemto universālo cilvēktiesību normu pārkāpšanu,” norādīja Dolgovs. “Oficiālās Rīgas paziņojums par to, ka krievu skola, kas Latvijas zemē ir pastāvējusi kopš 1789.gada, ir pilnībā jālikvidē līdz 2018.gadam, civilizētajai pasaulei ir nepieņemams.”

“Starptautiskajai sabiedrībai apņēmīgi jāliek šķēršļi, lai nepieļautu turpmāku rupju Baltijas valstu krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību pārkāpšanu, jau tā pārmērīgo un politizēto rusofobijas pieaugumu,” sacīja Dolgovs.

Ārzemēs ārkārtīgi daudz krievu, “veseli Krievu pasaules segmenti”, sastopas ar nopietnām problēmām savu tiesību un likumīgo interešu nodrošināšanā, apgalvoja Krievijas ĀM pārstāvis.

Viņš arī kritizēja Latvijas un Igaunijas politiku pilsonības jomā.

“Asā Latvijas un Igaunijas masveidīgās bezpilsonības problēma saglabājas. Pieprasām, lai starptautiskā sabiedrība vērš apņēmīgus soļus pret Igaunijas un Latvijas varasiestādēm, lai šī apkaunojošā parādība uz visiem laikiem pazustu no Eiropas,” norādīja Maskavas amatpersona.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Baiba Reitere
    0

    Baiba Reitere

    Baltijas valstīs, tai skaitā Latvijā, neviens 'neuzbrūk' krievu valodai. Tā ir jāmācās no bērnudārza un jāturpina apgūt, mācoties skolās un augstskolās. Labs piemērs: ķīnieši, kuri ir tikko iebraukuši Latvijā un seit strādā, no bērnudārza vecuma saviem bērniem algo studentus no Latvijas Universitātes, lai viņu bērniem iemācītu Latviešu valodu. Tā ir patiesa cieņa pret mūsu valsti un tās valodu, kurā dzīvojam.Ņemsim piemēru no labākajiem paraugiem.Un mums tagad tādi ir.Tas parāda, ka ķīniešiem ir augsta kultūra, mācīsimies no viņiem!

    15.09.2014 22:32

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas