Londonas simbolam Bigbenam steigšus nepieciešams remonts

0 komentāri

Neapskaužamā stāvoklī nonācis Londonas ikoniskais Bigbens – britu parlamenta pulkstenis. Tam steigšus nepieciešams remonts, taču eksperti brīdina, ka tā izmaksas var sasniegt līdz pat 40 miljoniem mārciņu.

Bigbens ir viens no atpazīstamākajiem Londonas simboliem pasaulē – taču 156 gadus vecais britu parlamenta pulkstenis šobrīd ir nolaists līdz tādam stāvoklim, ka var pilnībā apklust, ja laikus netiks veikti remontdarbi. Tiesa gan – tas nebūs lēts prieks. Britu prese ziņo, ka pulksteņa remonts nodokļu maksātājiem varētu izmaksāt vismaz 29 miljonus mārciņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Protams, šajos taupības laikos, kad parlaments balso par izmaksu samazinājumu, būtu diezgan pretrunīgi, ja viņi atbalstītu šāda mēroga finansējumu faktiski paši savai ēkai. Tomēr Bigbens un Elizabetes tornis ir ikoniski Lielbritānijas simboli, tā ir daļa valsts tēla. Es pat nezinu, vai ir daudz jaunattīstības valstis, kas ļautu šāda mēroga statusa simbolam nonākt šādā stāvoklī, kad tas nedarbojas, vai pat vēl sliktāk – pa daļām sāk jukt ārā,” citēts eksperts Endrū Bliks.

Skaties foto:

Britu laikraksts The Guardian ziņo, ka izmaksas pat varētu sasniegt 40 miljonus mārciņu, ja torņa pakājē tiks izveidots apmeklētāju centrs un pašā tornī uzstādīts lifts. Turklāt remonta laikā pulksteni nāksies apturēt uz četriem mēnešiem līdz pat gadam – kas būtu ilgākais darbības pārtraukums tā pastāvēšanas vēsturē. Pēdējoreiz Bigbena remonts tika veikts pirms vairāk nekā 30 gadiem. Lielbritānijas parlamenta pārstāvis paziņojis, ka pagaidām nekāds lēmums par veicamajiem darbiem, termiņiem un izmaksām parlamentā nav pieņemts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas