Londona, Ņujorka un Sidneja zem ūdens? Šādu ainu iezīmē zinātnieki pēc 100 gadiem

0 komentāri

Ja nekas netiks darīts lietas labā, klimatu pārmaiņu dēļ pēc jau mazāk nekā simts gadiem daudzas pasaules metropoles applūdīs, jaunākajā pētījumā secinājuši zinātnieki.

Līdz ar klimata pārmaiņām pasaulē draud jauns nabadzības vilnis, un tas var skart 100 miljonus cilvēku visā pasaulē – šādus Pasaules Bankas jaunākos datus šodien publiskojuši pasaules mediji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Klimata pārmaiņas draud ar pārtikas cenu kāpumu, un jo īpaši tas var skart Āfrikas un Dienvidāzijas valstis. Par to, kā mazināt šīs draudīgās prognozes, jau pēc dažām nedēļām spriedīs starptautiskajā klimata konferencē Parīzē.

Taču klimata pārmaiņas var skart ne tikai nabadzīgās valstis, bet arī attīstīto pasaules daļu. Ja nekas netiks darīts, līdz 2100. gadam ūdens līmenis okeānos un jūrās var pieaugt par aptuveni 12 metriem, appludinot 1800 pilsētas, tostarp 21 lielo metropoli, piemēram, Ņujorku, Sidneju un Londonu.

Lai uzskatāmi parādītu sekas, zinātnieki radījuši arī attēlus, kā šīs pilsētas varētu izskatīties, ceļoties ūdens līmenim.

Foto!

Video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas