Liverpūles ielā zem dzelzceļa atrod tūkstošiem skeletu

0 komentāri

Londonas dzelzceļa būvdarbu laikā nejauši atklāti vērienīgi Senās Romas laika apbedījumi. Darbu objektā sākuši arheologi, un viņi lēš, ka tie būs vislielākie izrakumi Londonas vēsturē.

Šonedēļ ir pirmā nedēļa, kad arheologi sākuši no būvlaukuma izrakt seno londoniešu mirstīgās atliekas. Kopumā plānots izcelt 3000 cilvēku paliekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Apbedījuma vieta agrākajos laikos bija kapsēta, taču nekādu mirušo reģistru tajos laikos netika veikti. Lai atklātu kādi cilvēki šeit apglabāti, grupai brīvprātīgo nāksies pārskatīt visu 200 pilsētas baznīcu reģistrus. Jau atklātā informācija liecina, ka Senās Romas laikos šeit bijusi Londiniuma pilsēta.

Kā skaidro arheologi – vēsturniekiem ir daudz neskaidrību par Londonu Romas laikos – kā Londonas iedzīvotāji dzīvoja, kāda bija viņu veselība un no kā viņi mira –kā uzskata arheologi šie izrakumi sniegs ļoti plašas zināšanas un šīs neskaidrības varētu izgaismot.

Šie izrakumi tiek uzskatīti par vislielākajiem kādi Londonā līdz šim veikti.

Vēsturiskās liecības un cilvēku skeletus – aptuveni 3000 objektu – izdevās uziet būvdarbu laikā Londonas Liverpūles ielā. Cauri šai ielai stiepsies Crossrail dzelzceļš, kas tiek uzskatīts par Eiropas lielāko infrastruktūras projektu. 15 miljardu britu mārciņu vērtais dzelzceļa projekts paredz savienot Londonas austrumus un rietumus. Projekts būs gatavs pēc četriem gadiem. Šobrīd ir pabeigta aptuveni puse darbu.

Skaties video!

Lūk, foto:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas