No cūkgaļas desās atrastas infekcijas Dānijā nomiruši 12 cilvēki

0 komentāri

No pārtikas infekcijas – listeriozes – Dānijā miruši 12 cilvēki. Listeriozes uzliesmojumu izraisījusi kāda uzņēmuma ražotas cūkgaļas desas, kas bijušas inficētas ar šīs pārtikas infekcijas baktēriju.

Šobrīd ir ziņas, ka kopš listeriozes uzliesmojuma, kas tika konstatēts jau jūnijā, miruši 12 cilvēki, vēl astoņiem ir konstatēta šī saslimšana.

Gaļas pārstrādes uzņēmums Hedehūsenē, apmēram 30 kilometrus uz rietumiem no galvaspilsētas Kopenhāgenas, ir slēgts un tā produkcija atsaukta.

Listeriozes uzliesmojums tika konstatēts jūnijā, vēlāk tika atklāts tā avots.

Vairumam cilvēku listerioze lielas veselības problēmas nerada, taču tā  var izrādīties letāla cilvēkiem ar vāju imūnsistēmu.

Listeriozes simptomi ir drudzis, galvassāpes un caureja. Listerioze, kuru var izraisīt inficēti gaļas vai piena produkti, vairumam cilvēku nerada lielas veselības problēmas, taču tā var nopietni apdraudēt bērnus, vecus cilvēkus, grūtnieces un tos, kam ir vāja organisma imūnsistēma.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas