Līgums par jaunām gāzes cenām Ukrainai netiek parakstīts

0 komentāri

Bez panākumiem beidzies Ukrainas noteiktais ultimāts pret Krieviju. Ukraina bija prasījusi līdz šodienai parakstīt dokumentus par jaunām gāzes piegādes cenām, pretējā gadījumā solot pret Krieviju vērsties Stokholmas arbitrāžas tiesā.

“Gazprom” šopavasar noteica jaunu gāzes cenu Ukrainai 486,5 dolārus par 1000 kubikmetriem, kas ir visaugstākā cena visā Eiropā. Ukraina cenai nepiekrīt un atteikusies to maksāt.

Ukrainas finanšu ministrs Oleksandrs Šlapaks otrdien, 27. maijā, gan paziņoja, ka Ukrainai esot nepieciešamie līdzekļi, lai segtu parādus par “Gazprom” piegādāto gāzi, tomēr vispirms jābūt skaidrai piegāžu cenai.

Krievija solījusi parāda nesamaksāšanas gadījumā gāzes piegādi samazināt jau trešajā jūnijā.

Jau ziņots, ka 27. maijā bez vienošanās beidzās otrās Eiropas Savienības, Krievijas un Ukrainas sarunas par turpmāko Krievijas dabasgāzes piegādi Kijevai.

Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks sarunās atzina, ka Krievija ir gatava turpināt sarunas par turpmāku gāzes piegādi Ukrainai tikai tādā gadījumā, ja līdz šīs nedēļas beigām tiks saņemta pirmā daļa no Ukrainas parāda Krievijai.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas