Lietuvas mežos parādījušies plēsīgie šakāļi

0 komentāri

Latvijā no mežiem uz pilsētu aizvien biežāk nāk mežacūkas, bet Lietuvā sākuši parādīties šakāļi. Šis siltzemju plēsoņa manīts kādas privātmājas pagalmā.Pētnieki pieļauj, ka visā Baltijā šo dzīvnieku populācija pieaug. 

Šakāļi Baltijas valstīs ir invazīva suga. Lietuviešu mediji vēsta, ka šo šeit neierasto dzīvnieku savā pagalmā sastapuši arī Biržu iedzīvotāji.

Turpat netālu, kādā pamestā mājā, atrasta arī šakāļa ala. Vides speciālisti gan brīdina, ka šis dzīvnieks var būt bīstams.

Lietuvieši tāpēc jau papildinājuši medību noteikumus, kas tagad ļauj šakāļus medīt visu cauru gadu. Mednieki to raksturo kā viltīgu un nekaunīgu dzīvnieku. Kurš turklāt – labi vairojās. Latvijā šakāļi jau manīti pagājušajā gadā. Pēc lietuviešu aplēsēm, Latvijā varētu būt kādi astoņi šakāļi, bet Igaunijā – četri.

Pašlaik tiek minētas divas versijas par šakāļu invāziju. Tie iespējams migrējot no Ukrainas – labāku teritoriju un ēdamā meklējumos. Bet pastāv arī iespēja, ka šie dzīvnieki tikuši audzēti nebrīvē un tad kaut kādā veidā nokļuvuši dabā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas