Lietuva svin Valsts atjaunošanas dienu

0 komentāri

Kaimiņvalsts Lietuva pirmdien, 16. februārī, svinēs 97. gadskārtu, kopš pieņemts akts par neatkarības atjaunošanu.

Ar pirmssvētku aicinājumu klajā nākusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, akcentējot, ka jau iepriekšējos gados mudinājusi cilvēkus gan ģimenes un draugu lokā, gan plašākā mērogā sagaidīt Valsts atjaunošanas dienu. Viņa arī aicinājusi iedzīvotājus Valsts svētkus svinēt ar izdomu un pieteikt savas idejas, lai ar laiku tās varētu pārvērsties paliekošās tradīcijās.

Jau svētdien, 15. februārī, – valsts svētku priekšvakarā – Lietuvas prezidenta pilī tika godināti šā gada Nacionālās kultūras un mākslas prēmijas laureāti, savukārt 16. februāra rītā Lietuvas valsts vadītāji Viļņā godinās Neatkarības akta parakstītāju piemiņu.

Pusdienlaikā pie prezidenta pils, kā allaž šai dienā, tiks svinīgi uzvilkti visu triju Baltijas valstu karogi, bet 16. februāra pievakarē pie valdības ēkas tiks iedegti 16 simboliski ugunskuri.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas