Lietuvā sācies skolotāju beztermiņa streiks; klases ir tukšas, gaiteņos valda klusums

1 komentārs

Šodien Lietuvā sācies skolotāju beztermiņa streiks, kurā iesaistīsies desmitā daļa visu Lietuvas skolu. Izglītības darbinieki pieprasa augstākas algas un iespēju pedagogiem pensionēties ātrāk, no 55 gadu vecuma. Ja prasības netiks apmierinātas, streiks varot ilgt pat divas nedēļas.

Pagājušajā mēnesī lietuviešu skolotāji bija sarīkojuši brīdinājuma streiku, un, lai pierādītu, ka nodomi bijuši nopietni, šodien uzsākts īstais streiks.

Akcijā iesaistījušās 120 skolas un ap 5 līdz 6 tūkstošiem pedagogu. Tā ir aptuveni desmitā daļa visu Lietuvas mācību iestāžu. Kulmināciju streiks sasniegs rīt, kad pie valdības ēkas Viļņā notiks plašs mītiņš, skolotājus atbalstot arī citu nozaru pārstāvjiem.

Skolotāju prasība ir atjaunot pirmskrīzes naudas apmēru, kas seko katram skolēnam, atdot agrāko bāzes atalgojumu mēnesī, kā arī ļaut skolotājiem pensionēties agrāk nekā citu profesiju pārstāvjiem, jau no 55 gadu vecuma.

Premjers par notiekošo pauž nožēlu.

Izglītības darbinieku pārstāvis valdību brīdinājis, ka streiks varot ilgt pat pusmēnesi.

1 komentārs

TOP komentāri

  • mare
    0

    mare

    Lai veicas, brāļi lietuvieši!!!!!

    04.12.2014 14:54

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas