Lietuva piekrīt uzņemt 250 bēgļus

0 komentāri

Lietuvas amatpersonas lēmušas, ka valsts divu gadu laikā būtu gatava uzņemt līdz 250 bēgļiem.

Valdības lēmumu jau apsveikusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Uzņemamo bēgļu skaits ir aprēķināts, ņemot vērā Lietuvas iedzīvotāju skaitu un iekšzemes kopproduktu (IKP).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iepriekš Lietuvas valdība apsvēra iespēju uzņemt tikai 50 bēgļus.

Lietuvas prezidente D. Grībauskaite norādīja, ka par bēgļu pārvietošanu plānots runāt Eiropas Savienības līderu samitā uzreiz pēc Jāņiem.

Vairums Eiropas valstu iebilst pret obligāto kvotu sistēmu. Saskaņā ar to bēgļus vienmērīgi izvietotu visās savienības valstīs. Atbilstoši šim plānam Latvijai būtu jāuzņem nedaudz vairāk par 7iem simtiem bēgļu.

Latvija nevēlas bēgļus uzņemt piespiedu kārtā, atzīst Kozlovskis

Bēgļu jautājumā Latvijas nostāja ir, ka mūsu valsts nevēlas piespiedu kārtā viņus uzņemt. Publiskā vidē izskanējušais skaitlis – 50 cilvēku – ir tikai Latvijas pašreizējā kapacitāte, raidījumā 900 Sekundes sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Jau ziņojām, ka maija beigās Eiropas Komisija (EK) pieņēmusi pirmos priekšlikumus visaptverošajā pieejā ar mērķi uzlabot migrācijas pārvaldību, norādot, ka Latvijai varētu būt jāuzņem 737 bēgļi. Kā liecina EK paziņojums, Latvijai no Itālijas būtu jāuzņem 310 bēgļu, bet no Grieķijas – 207. Tāpat Latvijai būtu jāuzņem 220 bēgļu no viņu mītnes zemēm. Paredzēts, ka dalībvalstis saņems 6000 eiro par katru personu, ko tās uzņems savā teritorijā.
0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas