Lietuvā izplešas Āfrikas cūku mēris; visā valstī sākusies mežacūku skaitīšana

1 komentārs

Lietuvā šodien sāksies mežacūku skaitīšana, kas turpināsies līdz mēneša beigām. Pamatojoties uz iegūtajiem datiem, tiks pieņemti turpmākie lēmumi par mežacūku skaita samazināšanas pasākumiem un iespējām novērst Āfrikas cūku mēra izplatību.

Āfrikas cūku mēris Lietuvā nonāca no Baltkrievijas 2014. gada vasarā. Lietuva mēģinājusi slimības izplatību apturēt gan ar mežacūku izšaušanu, gan mājas cūku izkaušanu, tomēr līdz šim tas nav izdevies.

Kopš šā gada sākuma Lietuvā savvaļā reģistrēti 19  Āfrikas cūku mēra perēkļi. Slimība atklāta jau vairāk nekā 40 mežacūkām. Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests nolēmis, ka par mežā atrastu nobeigušos mežacūku iedzīvotājiem tiks izmaksāti 30 eiro.

Foto: mežacūku medības Lietuvā

1 komentārs

TOP komentāri

  • haralds elceris
    +1

    haralds elceris

    vajag ārstēt cik nu var - mums takš tās cūkas, gan mājas, gan meža, vajag pret musļakiem!

    15.02.2016 17:16

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas