Lietuvā izmeklē vērienīgu nelikumīga dīzeļdegvielas apgrozījuma shēmu

1 komentārs

Lietuvas Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienests (FNTT) šonedēļ sarīkojis plašu kratīšanu transporta un loģistikas uzņēmumu grupā Girteka, pārbaudot aizdomas, ka ar Krievijā reģistrētām kravas automašīnām Lietuvā no trešajām valstīm ievesta degviela, kas tālāk uzpildīta citos transportlīdzekļos, kuri dodas uz Eiropu.

Kā vēsta Lietuvas Radio un televīzijas ziņu portāls Lrt.lt, kopumā Viļņā un Šauļos sarīkotas 16 kratīšanas piecos loģistikas, transporta un auto remonta pakalpojumu uzņēmumos, kā arī ar dīzeļdegvielas pārliešanu saistīto personu mājās un automašīnās. Konfiscēti dokumenti, datu nesēji un datori.

Girteka ceturtdien sākusi iekšējo auditu uzņēmumos, kuros FNTT veicis procesuālās darbības.

Provizoriski lēsts, ka krāpšanas, grāmatvedības datu un dokumentu viltošanas ceļā mēģināts pamatot vismaz 240 tonnu Lietuvā ievestas dīzeļdegvielas nelikumīgu iegādi un izlietošanu. Cenšoties samazināt loģistikas un transporta uzņēmumu darbības izmaksas, valsts budžetā nav nomaksāts akcīzes nodoklis vairāk nekā 60 000 eiro apmērā.

FNTT izmeklētāji pastāstījuši, ka dīzeļdegvielas pārliešanas shēmā, iespējams, piedalījušās desmit personas, tostarp uzņēmumu vadītāji. Dīzeļdegviela no Krievijā reģistrētām un Lietuvas transporta un loģistikas uzņēmumiem piederošām automašīnām pārsūknēta tvertnēs, bet vēlāk – mašīnās, kas ved kravas uz Eiropas valstīm. Šie procesi organizēti nepārtrauktā režīmā, bet kravas mašīnu šoferiem rindā pēc Krievijas vai Baltkrievijas degvielas dažkārt vajadzējis stāvēt pat divas diennaktis. Uz Eiropu izbraucošajās mašīnās pildīti 300 līdz 1200 litri degvielas.

Kā atklājies izmeklēšanas gaitā, līdzko Lietuvā pastiprināta degvielas un citu akcīzes preču nelikumīga apgrozījuma kontrole, mainījies arī degvielas pārliešanas mehānisms – atvestā dīzeļdegviela vairs nav glabāta tvertnēs, bet pārsūknēta tieši no vienas mašīnas otrā.

Triju loģistikas un transporta uzņēmumu vadītāju izmeklētāji tur aizdomās par krāpniecību un grāmatvedības datu viltošanu. Šo uzņēmumu gada apgrozījums pārsniedz 43 miljonus eiro, tiem pieder vairāk nekā 600 kravas mašīnu un tajos strādā pāri par 1600 darbinieku. Izmeklēšanas gaitā aizdomās turēto loks un valsts budžetam nodarītie zaudējumi varētu izrādīties vēl lielāki.

Girteka Logistics ģenerāldirektors Edvards Ļahovičs paziņojumā presei norādījis, ka kompānijā sākts iekšējais audits un tā ir gatava uz “atklātu un aktīvu sadarbību ar visām valsts institūcijām”.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Letiņš
    0

    Letiņš

    Nevajag meklet LT tādus brīnumus, tepat mums iekš to Tēvzem arī ir tādi darboņas. Ir viens tāds riebīgs perēklis te, kas vietējo transportnieku spiež ar to ārā....

    15.01.2015 19:10

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas