Lietuva gatavojas eiro: iedzīvotāji vēlas palikt pie lita, taču skeptiķu ir maz

0 komentāri

Lai arī liela daļa lietuviešu gaidāmo pāreju no lita uz eiro negaida, pārliecinātu eiroskeptiķu Lietuvā ir maz, speciāli no Skaties.lv no Lietuvas ziņo žurnāliste Skirmante Balčiute.

Valūtas maiņu Lietuvā atbalsta vien 35% iedzīvotāju un 45% labāk paliktu pie lita, bet pārējiem nav viedokļa šajā jautājumā, atklāj jaunākie sabiedriskās domas dati.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vairākums iedzīvotāju eiro ieviešanu drīzāk uzskata par kaut ko dabisku un neizbēgamu.

Līdz eiro ieviešanai Lietuvā palicis vien pusotrs mēnesis. Šonedēļ valstī savu darbu beidz speciāls Eirobuss, kas 11 nedēļās apbraukāja 180 Lietuvas pilsētas un ciemus, iepazīstinot iedzīvotājus ar informāciju par eiro. LNT Ziņas Eirobusu
”noķēra” Birštonā.


Skirmante Balčiute, LNT Ziņu žurnāliste:

Līdzīgi kā citviet, arī šajā pilsētā vislielākās bažas iedzīvotājos par jaunu valūtu pauda jau cienījama vecuma cilvēki.

Eirobusa darbiniekiem bieži vien tiek lūgts nosaukt, cik pēc Jaunā gada maksās konkrētas preces eiro. Iedzīvotāji arī norāda uz to, ka neilgi pirms dubultās cenu atspoguļošanas perioda daudzas preces Lietuvā kļuva dārgākas.

Cenas Lietuvā gan litos, gan eiro ir jānorāda kopš 22. augusta.

FOTO: Birštonas pilsētā gatavojas eiro ieviešanai!

Vairāk par to, kā Lietuva gatavojas ieviest eiro, skatieties LNT raidījumā TOP 10 jau šo svētdien!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas