Lietuvā daļēji atjaunots obligātais karadienests

0 komentāri

Lietuvas Seims šodien pieņēmis vēsturisku lēmumu – Lietuvā daļēji atjaunots obligātais karadienests, kas nozīmē, ka nākamo piecu gadu laikā dienestā tiks iesaukti ap trim tūkstošiem cilvēku.

Līdz 1. maijam Lietuvas valdībai jāizstrādā detalizēta iesaukšanas kārtība, kā arī jānoteic sociālās garantijas, piemēram, prombūtnes laikā iesauktajam jāsaglabā darbavieta.

Valsts darba devējam izmaksās kompensāciju, bet studējošajam – mācību maksu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas