Lielbritānija vienojas ar ES; Kamerons aicina britus neizstāties

1 komentārs
Lielbritānija vienojas ar ES; Kamerons aicina britus neizstāties
Foto: AFP / LETA

Pēc smagām sarunām, kas Briselē ilgi divas dienas, Lielbritānijai izdevies panākt vienošanos par Eiropas Savienības reformām. Līdz ar to britu premjers Deivids Kamerons aicina Lielbritāniju referendumā balsot par palikšanu Eiropas Savienībā. Tikmēr britu eiroskeptiķi vienošanos asi kritizē.

Sarunas par britu premjera Deivida Kamerona izvirzītajām prasībām Eiropas Savienībai sākās jau ceturtdien, bet tās nonāca strupceļā. Centieni panākt vienošanos tika atsākti vakar. Intensīvās sarunās tika pavadīta visa diena, tādēļ nācās atcelt gan brokastis, gan pusdienas. Nespējusi sagaidīt vakariņas, Vācijas kanclere Angela Merkele uz brīdi pameta saspringto gaisotni Eiropadomes ēkā Briselē, lai nobaudītu izslavētos beļģu frī kartupeļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visbeidzot darba vakariņu laikā Eiropas Savienības līderiem izdevās panākt vienošanos, kas Lielbritānijai paredz īpašu statusu 28 valstu blokā. Tostarp Apvienotā Karaliste drīkstēs septiņus gadus ierobežot sociālos pabalstus viesstrādniekiem no citām Eiropas Savienības valstīm. Uz personām, kas pabalstus saņem jau šobrīd, ierobežojumi stāsies spēkā no 2020, gada, bet uz jaunajiem pabalstu pieprasītājiem — līdzko Lielbritānija pieņems attiecīgu likumu.

Kamerons ir apmierināts ar vienošanos, tāpēc britus aicinās referendumā balsot par palikšanu Eiropas Savienībā. Gandarījumu par samita iznākumu pauduši arī Eiropas Savienības līderi. Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis sarunu rezultātu sauc par labu kompromisu, kas salīdzinot ar britu sākotnējo piedāvājumu ir kā diena pret nakti.

Savukārt britu eiroskeptiķi ir palikuši neapmierināti. Lielbritānijas Neatkarības partijas līderis Naidžels Farāžs uzsver, ka Lielbritānijai joprojām būs liegts ierobežot imigrāciju un bloķēt nevēlamus Briselē pieņemtos likumus.

Lielbritānija ir Eiropas Savienības dalībvalsts kopš 1973. gada. Balsojumu referendumā par palikšanu vai izstāšanos no Eiropas Savienības Kamerons nosaucis par vienu no lielākajiem lēmumiem, kas britiem jāpieņem mūsu dzīves laikā.

1 komentārs

TOP komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas