Lielbritānija soli no vēlēšanām, kas draud mainīt gadsimtiem seno politisko sistēmu

0 komentāri
Lielbritānija soli no vēlēšanām, kas draud mainīt gadsimtiem seno politisko sistēmu
FOTO: SCANPIX

Tev noteikti jāizlasa

Lielbritānija atrodas vien divas dienas no vēlēšanām, kas draud mainīt gadsimtiem seno politisko sistēmu. Pietiekami liela daļa Anglijas iedzīvotāju, tuvu pie 15% gatavi balsot par eiroskeptiķiem un austrumeiropiešu nīdējiem Neatkarības partiju jeb UKIP. Uzvara gan visticamāk pienāksies vai nu leiboristiem vai konservatīvistiem, un, ja uzvarēs pēdējie, Lielbritānijā notiks referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Cīņa par uzvaru vēlēšanās ir tik sīva, ka aptaujās divas lielākās partijas iet punkts punktā. Pēc pēdējiem BBC rīcībā esošajiem datiem šobrīd valdošie konservatīvisti atkal nonākuši vadībā ar 34%, kamēr leiboristiem ir par punktu mazāk. Ja tāda pati aina atklāsies vēlēšanās ceturtdien, tad premjers paliks tas pats iepriekšējais – Deivids Kamerons.

Un viņam būs jātur dotais solījums – jāorganizē referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības. Šādi paziņojumi vien jau izsauc pamatotu nedrošību biznesa aprindās un satraukumu Briselē.

Kamerons draud – ja pie varas atgriezīsies leiboristi, sāksies haoss, tiks celti nodokļi un palielināti valdības tēriņi. Tie, savukārt, Kameronam pārmet valsts biedēšanu ar referendumu.

Lai arī vēl pārāk neliels, tomēr būtisks ir Anglijas Neatkarības partijas, UKIP atbalsts – 14%. Viņi neslēpj nepatiku pret viesstrādniekiem, īpaši no Austrumeiropas. Pieaugoša šī spēka popularitāte var nozīmēt, ka Anglijai var nākties domāt par koalīcijas valdību.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas