Lielbritānija soli no vēlēšanām, kas draud mainīt gadsimtiem seno politisko sistēmu

0 komentāri

Lielbritānija atrodas vien divas dienas no vēlēšanām, kas draud mainīt gadsimtiem seno politisko sistēmu. Pietiekami liela daļa Anglijas iedzīvotāju, tuvu pie 15% gatavi balsot par eiroskeptiķiem un austrumeiropiešu nīdējiem Neatkarības partiju jeb UKIP. Uzvara gan visticamāk pienāksies vai nu leiboristiem vai konservatīvistiem, un, ja uzvarēs pēdējie, Lielbritānijā notiks referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Cīņa par uzvaru vēlēšanās ir tik sīva, ka aptaujās divas lielākās partijas iet punkts punktā. Pēc pēdējiem BBC rīcībā esošajiem datiem šobrīd valdošie konservatīvisti atkal nonākuši vadībā ar 34%, kamēr leiboristiem ir par punktu mazāk. Ja tāda pati aina atklāsies vēlēšanās ceturtdien, tad premjers paliks tas pats iepriekšējais – Deivids Kamerons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Un viņam būs jātur dotais solījums – jāorganizē referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības. Šādi paziņojumi vien jau izsauc pamatotu nedrošību biznesa aprindās un satraukumu Briselē.

Kamerons draud – ja pie varas atgriezīsies leiboristi, sāksies haoss, tiks celti nodokļi un palielināti valdības tēriņi. Tie, savukārt, Kameronam pārmet valsts biedēšanu ar referendumu.

Lai arī vēl pārāk neliels, tomēr būtisks ir Anglijas Neatkarības partijas, UKIP atbalsts – 14%. Viņi neslēpj nepatiku pret viesstrādniekiem, īpaši no Austrumeiropas. Pieaugoša šī spēka popularitāte var nozīmēt, ka Anglijai var nākties domāt par koalīcijas valdību.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas