Līdz šim pārvietoti vien daži simti no plānotajiem 160 000 patvēruma meklētāju

1 komentārs
Līdz šim pārvietoti vien daži simti no plānotajiem 160 000 patvēruma meklētāju
FOTO: SCANPIX

Nepilnas trīs diennaktis Muceniekos iedzīvojas pirmās divas patvēruma meklētāju ģimenes, kuras piektdien vēlu vakarā ieradās mūsu valstī no Grieķijas.

Abas ģimenes esot zinājušas par mūsu valsti, gribējušas te ierasties un esot arī ar mieru mācīties latviešu valodu un integrēties Latvijas sabiedrībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par to – kā šie cilvēki ieradušies Latvijā, kā viņi izvēlēti un kādi ir tālākie valsts plāni patvērumu meklētāju ievešanā, šodien, visticamāk, runās arī valdošo partiju koalīcijas sēdē.

Tikmēr pašas ģimenes pamazām sāk iedzīvoties jaunajos apstākļos. Latvijā ieradušās sešas personas.Viena ģimene ar diviem bērniem, kam ir 2 un 4 gadi, ir no Sīrijas, otrā – vīrs ar sievu – no nelielās totalitāras Āfrikas valsts Eritrejas, kas tiek dēvēta par Āfrikas Ziemeļkoreju.

Uzņemot pirmos sešus patvēruma meklētājus, Latvija ir kļuvusi par vienu no nedaudzajām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas ir praktiski sākusi īstenot kopējo pārvietošanas plānu.

Lielākais imigrantu skaits Eiropā nonāk, izmantojot Vidusjūru, un pagājušajā gadā šādi ieceļojis vairāk nekā miljons.

Sīrija, no kuras ir viena Latvijas uzņemtā ģimene, ierindojas pirmajā vietā imigrantu skaita ziņā. Savukārt no Eritrejas ieradušos cilvēku daļa saskaņā ar ANO datiem veido aptuveni 4%, un šī valsts ierindojas 4.vietā.

Cenšoties palīdzēt visvairāk imigrantu plūsmas skartajai Grieķijai un Itālijai, ES garās diskusijās pērn spējusi vienoties par 160 000 patvēruma meklētāju pārvietošanu.

Rēķinot no kopējā pērn ieradušos cilvēku skaita, tā ir tikai aptuveni sestā daļa. Bet arī šos patvēruma meklētājus Eiropas valstis nesteidz uzņemt. Pagaidām pārvietoti ir tikai daži simti jeb mazāk par pus procentu no plānotā.

No Baltijas valstīm pirmā patvēruma meklētājus pērn decembra vidū uzņēma Lietuva. Taču irākiešu ģimene vērsās tiesā pret valsti, jo tai nav piešķirts bēgļu, bet gan pagaidu tiesiskās aizsardzības statuss.

Savukārt Igaunijā patvēruma meklētāju uzņemšana kavējoties, jo nosūtītājvalsts Itālija nespēj sniegt pietiekamu informāciju, lai izvērtētu pretendentus.

Foto

1 komentārs

TOP komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas