Lidmašīnu Ukrainas austrumos, visticamāk, notriekuši Krievijas karavīri, ziņo izmeklētāji

3 komentāri

Apvienotā starptautiskā izmeklētāju komanda izskatīs pētnieciskās žurnālistikas centra Bellingcat liecības par Krievijas karavīriem, kas varētu būt saistīti ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs promaskavisko kaujinieku kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos.

Tā Nīderlandes televīzijai apliecināja Bellingcat dibinātājs, britu žurnālists Eliots Higinss. Aizdomās turamo skaits sarucis līdz 20 cilvēkiem. Tie ir Krievijas karavīri, kuru rīcībā varētu būt visticamākā informācija par Malaizijas lidmašīnas notriekšanas apstākļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirms divām nedēļām žurnālisti nodevuši Nīderlandes prokuratūrai ziņojumu ar to Krievijas karavīru vārdiem un fotogrāfijām, kas atbilstoši Bellingcat vērtējumam ir piedalījušies reisa MH17 lidmašīnas notriekšanā. Prokuratūrā solījuši, ka organizācijas sniegto informāciju izpētīs izmeklētāji.

Pēc tam, kad organizācijas sniegtā informācija tiks rūpīgi pārbaudīta, kā arī tiks gūta pārliecība par faktu nopietnību, ziņojuma liecības var tikt iekļautas krimināllietas materiālos.

Apvienotajā izmeklēšanas brigādē ir Nīderlandes, Beļģijas, Malaizijas, Ukrainas un Austrālijas speciālisti.

Pērn oktobrī Bellingcat secināja, ka Malaizijas aviolaineri notriekusi raķete, kas izšauta no Krievijas bruņoto spēku 53. zenītraķešu brigādes iekārtas Buk.

2014. gada 17. jūlijā – dienā, kad tika notriekta pasažieru lidmašīna, – sistēma atradusies Ukrainas Doņeckas apgabalā uz dienvidiem no Sņižnes pilsētas. Raķetes šāviena rezultātā bojā gāja visi lidmašīnā Boeing esošie 298 cilvēki.

3 komentāri

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    Nav nekādu šaubu , ka Malaizijas lidmašīnu notriecis utainis.

    04.01.2016 14:10

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas