Latvijas pilsonei par bērna nogalināšanu Lielbritānijas tiesa nosaka piespiedu ārstēšanu

0 komentāri

Latvijas valstspiederīgajai par sava jaundzimušā bērna nogalināšanu Lielbritānijā noteikta piespiedu ārstēšana, vēsta britu mediji. 39 gadus vecā Elita Amantova 2012. gada augustā brīvā dabā Londonā laida pasaulē mazuli, kuru viņa nogalināja, aprokot dzīvu.

Bērna nogalināšana atklāta pēc tam, kad mazuļa mirstīgās atliekas atraka un iznēsāja apkārtnē meža dzīvnieki.

Amantovas advokāts tiesā norādīja, ka sievietei aptuveni 30 gadu vecumā Latvijā diagnosticēti akūti šizofrēniski traucējumi.

Lielbritānijā sieviete ieradusies 2008. gadā, taču viņa nonākusi organizētās noziedzības grupējuma rokās Norfolkā, kur viņa piespiesta strādāt prostitūcijā.

2012. gadā viņai izdevies aizbēgt uz Londonu, kur viņa nonākusi likumsargu uzmanības lokā, jo kāds garāmgājējs ziņoja policijai par kapsētā nakšņojošu grūtnieci.

Policisti atklāja, ka Amantova mitinās kapsētā, iztiekot no ogām un putniem atstātas maizes. Policisti mēģinājuši pārliecināt Amantovu apmeklēt ārstu un atrast piemērotāku dzīvesvietu, taču sieviete atteikusies no likumsargu piedāvātās palīdzības. Sarunā ar policistiem viņa arī noliegusi, ka būtu grūtniecības stāvoklī.

10. septembrī netālu atrastas meža dzīvnieku izvazātas mazuļa mirstīgās atliekas. Pēc tam policija aizturēja Amantovu.

Sieviete atzina, ka 2012. gada augustā vienatnē brīvā dabā laidusi pasaulē mazuli, kuru tajā pašā dienā viņa aprakusi dzīvu tuvējā parkā.

Tiesā viņai izvirzītas apsūdzības jaundzimušā nonāvēšanā. Sieviete tiesā atzina savu vainu.

“Šis ir ļoti traģisks gadījums. Ir skaidrs, ka Amantova vēl pirms bērna laišanas pasaulē bija slima. Nav šaubu, ka dzemdības viņas stāvokli pasliktināja,” sacīja prokurore Zoja Džonsone.

Londonas tiesa Amantovai piemērojusi piespiedu ārstēšanu, atzīstot, ka ārstēšanās viņai, visticamāk, būs vajadzīga visu atlikušo mūžu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas