Latvijas ārsts Ukrainā: jūtos saguris, jo tik daudz ievainoto nekad neesmu protezējis

0 komentāri

Jūtos saguris, jo tik daudz ievainoto, tikko no frontes, neesmu nekad protezējis – tā saka latviešu ārsts ar 20 gadu pieredzi, Valdis Valters. Viņš šajās dienās pēc savas iniciatīvas devies uz Kijevu, lai sniegtu palīdzību ukraiņu karavīriem. Valters ir acu ārsts, un protezē karavīrus, kuri cīņās zaudējuši acis. Pacientu rinda ir milzīga, darba dienas – garas, un  atmosfēra – nokaitēta.

Valdis Valters Kijevā ieradās pirmdien. Latvijā viņš neesot spējis naktī mierīgi gulēt, saprotot, kādā situācijā nonākuši ukraiņi.  ”Ja nepalīdzēšu viņiem, tad mēs būsim nākamie”– ar šādu domu mediķis sakravājis ceļasomas, lai visu šo nedēļu veltītu ukrainas karavīru ārstēšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Darba diena sākas deviņos, beidzas ap astoņiem vakarā. Pacientu ar katru dienu kļūst arvien vairāk. Karā zaudētās acis mediķis aizstāj ar protēzēm. Diemžēl, bet klientu rinda ar katru dienu kļūst arvien garāka..

”Ik pa kādu laiku tiek izsludināta kārtējā mobilizācija. Šobrīd jau ir ceturtā kārta. Iesauc vīriešus līdz 40 gadu vecumam. .. es jūtu, ka šur un tur, pagalmos, dzīvokļos, kaut kas tiek svinēts, kaut kas tiek runāts. Šeit klīnikā, kabinetos, augstos toņos cilvēki sarunājas gan par slimībām, gan par politisko stāvokli, par notikumiem. Patiesībā esmu drusku piekusis, jo tik daudz invalīdus, tik daudz cilvēkus, svaigus no frontes, nu es sen neesmu protezējis!,” stāsta ārsts.

Latvijas ārsts Ukrainas kolēģiem solījis par saviem līdzekļiem apkalpot 65 pacientus. Līdz šai dienai protēzes ievietotas 40 ukraiņu karavīriem. Gaisotne un apkārt notiekošais viņam atmiņā atsauc Latvijas atmodas laika trauksmainās dienas.

”Stipri atgādina 1991. gada barikāžu laikus! Ar kaut kādu novirzi uz 2015. gadu. Patiesībā pilsētā jūtams ir.. kaut gan ukraiņi saka, ka samērā mierīgi vēl ir Kijevā. Es ar savām acīm redzu, ka satraukums ir kaut kāds,” stāsta Valdis Valters.

 Latviešu ārsta atsaucība ukraiņiem ir patīkams pārsteigums – viņš kļuvis par vietējo mediju zvaigzni. Nedēļas beigās ārsts atgriezīsies Latvijā, bet viņa padarīto ukraiņi noteikti vēl ilgi pieminēs ar labu vārdu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas