Latvijā rādīs sirdi plosošu filmu Sīrijas mīlasstāsts, kas ataino traģisko situāciju Sīrijā

0 komentāri

“Viņi ievilka mani mašīnā, aizsēja acis. Veda lielā ātrumā. Tad mēs kāpām septiņu stāvu ēkā. Es to saskaitīju pēc izjūtām, jo neko neredzēju. Augšā varēja dzirdēt cilvēku kliedzienus un raudas. Varēja dzirdēt, kā viņus spīdzina, un sit ar pletnēm,” tā par savu piedzīvoto Sīrijā stāsta britu režisors Šons Makalisters, kurš uzņēmis dokumentālo filmu par Sīriju – Sīrijas mīlasstāsts.

Filmu Sīrijas mīlasstāsts pieredzējušais dokumentālo filmu režisors Šons Makalisters pirms pieciem gadiem sāka veidot gluži nejauši. Savas karjeras laikā, tostarp arī darbojoties BBC raidorganizācijā, viņš bija veidojis filmas un reportāžas no karstajiem punktiem – Afganistānas, Irākas, taču vēlējās radīt stāstu par austrumu zemi, kurā viss ir kārtībā – tāda tolaik bija Sīrija.

Viņš sācis filmēt kādu vīru Sīrijā un viņa ģimeni. Tā arī tapusi filma Sīrijas mīlasstāsts. Savukārt minētajā spīdzinātavā viņš nonāca par savām aktivitātēm, tostarp, protestu filmēšanu.

Foto:

Filma skatāma šonedēļ Rīgā notiekošajā Baltijas jūras dokumentālo filmu festivālā.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas