Latvietis Nepālā: Sajūta ir apokaliptiska, cilvēki ir satricināti

0 komentāri

”Sajūta ir apokaliptiska. Šobrīd vienu dienu pēc traģiskajiem notikumiem gaisā ir jūtama tāda spriedze, cilvēki ir viegli aizkaitināmi un satricināmi,” atzīst latvietis Kārlis Bardelis, kurš patlaban atrodas Nepālā.

Tāpat Nepālā vienu dienu pēc zemestrīces vēl aizvien ir jūtami zemestrīces pēcgrūdieni, stāsta K. Bardelis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties video!

Šobrīd Nepālā atrodas 41 Latvijas iedzīvotājs. Ar visiem Latvijas iedzīvotājiem ministrija ir sazinājusies vai citādi noskaidrojusi, ka Latvijas iedzīvotāji nav cietuši, raidījumā 900 sekundes atzina Ārlietu ministrijas pārstāvis Ivars Lasis.

Bojāgājušo skaits postošajā zemestrīcē Nepālā pārsniedz 3200, savukārt spēcīgo pēcgrūdienu turpināšanās rada bažas par upuru skaita pieaugumu.

Tāpat joprojām nav apzināta situācija visos Nepālas reģionos. Pēc zemestrīces Nepāla saņem palīdzības piedāvājumus no visas pasaules.

ASV un Eiropas Savienība ir nosūtījusi katastrofu seku novēršanas komandas, bet kaimiņos esošā Indija militārajās lidmašīnās no Nepālas evakuē savus pilsoņus. Glābēji Nepālā ir ieradušies arī no Ķīnas, Kanādas, Japānas un Krievijas. Glābšanas darbi notiek arī pasaulē augstākajā kalnā Everestā – vairāki desmiti alpīnistu jau ir nogādāti Katmandu slimnīcās, taču aptuveni tūkstotis joprojām ir iesprostoti Everesta bāzes nometnēs piecu kilometru augstumā. Nepālā pašlaik apzināti aptuveni 4600 ievainoto, un valsts slimnīcām ir grūtības palīdzēt visiem cietušajiem, kuri tiek izvietoti teltīs, jo pēcgrūdienu dēļ pastāv bažas par bojāto slimnīcas ēku sabrukšanu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas