Latviešu strādniekus briti aplej ar krāsu; soctīklos plūcas Brexit aizstāvji un pretinieki!

18 komentāri

“Es gribu prom no Eiropas Savienības, galvenokārt latviešu dēļ” – šādi un līdzīgi Lielbritānijas iedzīvotāju ieraksti sociālajos tīklos pēdējās dienās nav retums. Referenduma rezultāti atraisījuši politkorektuma važas, un ļauj vietējiem atklāti paust nepatiku pret emigrantiem. Līdzīgi kā poļi, rumāņi un lietuvieši, arī latvieši šādu, nievājošu, attieksmi ik dienas izjūt arvien asāk.

Sociālā tīklā Twitter katru dienu parādās ieraksti, kuros briti aktīvi pauž savu attieksmi pret iebraucējiem un valsts lēmumu referendumā pamest ES.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Daudzi jau pirms Brexit ar nepacietību gaidīja, kad ekonomiskie emigranti beidzot pametīs viņu zemi. Neiecietība vērsta gan pret poļiem, rumāņiem, gan arī mūsu pašu tautiešiem – latviešiem.

Britu viedokļu cīņas par latviešiem sociālajos tīklos SKATIES ŠEIT!: 

Brexit balsojums ir šodien? Es personīgi gribētu pazust ellē prom no Eiropas Savienības, galvenokārt latviešu dēļ. Viņi zina, kāpēc.

Man ir apnicis, ka mani sauc par rasistu, jo gribu labāku dzīvi diviem saviem bērniem. Divas nedēļas jāgaida rindā uz operāciju latviešu dēļ.

Mums blakus septiņi latvieši dzīvo vienistabas dzīvoklī, saņem mazāk par minimālo algu. Četri saņem bezdarbnieku pabalstus.

Netrūkst arī tādu britu, kuri novērojuši pieaugošās dusmas pret latviešiem un ir par to pamatīgi sarūgtināti.

Tikko redzēju, kā latviešu strādnieku grupai pēc maiņas uzgāž balto krāsu. Tas ir briesmīgi!

Mana mamma strādā pamatskolā. Latviešu vecāki piektdien atveda bērnus ar asarām acīs: viņi mani šeit negrib.

Pārdevēja saka latviešu draudzenei: tātad es paredzu, ka tu drīz brauksi mājās!

Tātad nebūs latviešu, kas ievāc kāpostus. Mums būs jāalgo ugandieši to vietā. Vai tā ir labāk, Brexit atbalstītāji?

Sarmīte Anglijā strādā loģistikas uzņēmumā sešus gadus un neslēpj, ka daudziem angļiem jau ilgstoši gruzdējis riebums pret iebraucējiem. Par to viņa kārtējo reizi pārliecinājās, ar taksometru dodoties uz Jāņu pasākumu Straumēnos. Sarmīte Frišava, Anglijā dzīvojoša latviete:

Viņš (šoferis) neapzinājās, ka neesmu angliete. Viņš sāka izteikt viedokli: cik labi, ka visi dosies prom, mums vairs neviens neatņems darbus, algas ies uz augšu. Viņš, starp citu, pajautāja, kā es balsoju referendumā. Tajā brīdi, kad es pateicu, ka nebalsoju, jo esmu imigrante, šis cilvēks nezināja, ko man atbildēt.

Pēc tam gan šoferis mēģinājis izlocīties, ka iebilst vien pret tiem imigrantiem, kas dzīvo uz valsts kakla, izmantojot dāsno pabalstu sistēmu.

Artūrs Anglijā dzīvo trīs gadus, un nekādu naidu vai neiecietību nav izjutis ne pirms, ne pēc Brexit, vien manījis to interneta komentāros. Iespējams tāpēc, ka viņš mitinās industriālā pilsētā, kur vairākums ir iebraucēji. Artūram ir bažas par darbavietu. Viņš strādā vācu kompānijā, kas ražo gaisa un cita veida filtrācijas sistēmas vācu automašīnām. Artūrs Jankevics, Anglijā dzīvojošais latvietis:

Vācija, kas ir galvenais punkts, no kurienes vadība nāk – viņiem vairs nebūs tik viegli nokārtot atļaujas. Šis var būt krahs Anglijai. Pats ļaunākais ir tas, ka nav vairs iespējas aiziet atpakaļ pie ES. Tas nav ”in and out”. Nevar tā lēkāt.

Abi latvieši ir vienisprātis, ka britu eiroskeptiķi izvērsa meistarīgu, bet melīgu kampaņu, noklusējot Brexit trūkumus un manipulējot uz britu jūtām, tagad nostāda viņus muļķa lomā.

 

Video

18 komentāri

TOP komentāri

  • Laura Petunova
    +3

    Laura Petunova

    Dzīvoju Velsa,esmu attiecībās ar Velšu puisi un varu atklāti tā arī teikt,ka vismaz šajā UK daļā nevienam imigranti netraucē,protams tie,kuri strādā un maksā nodokļus. Arī man lasīt kā notiek Anglijā,rodas šoks un savā ziņā neticība tam visam. Vairāk jau viņi necieš poļus,jo to te ir kā skudras. Daudzi pat nezin kas tā tāda Latvija ir,vai kur atrodas. Tā kā. Vairāk izskatās te viss pēc smagiem parspilejumiem,vai arī netiek viss līdz galam pateikts. Kā saka, nav dūmu bez uguns.

    29.06.2016 18:15

  • @arch_ande
    +2

    @arch_ande

    Un cilvēki reāli arī tic visiem šiem meliem kurus publicē Latvijas ziņu portāli? Pirmkārt kaut kāds naids pret iebraucējiem būs vienmēr un tas manuprāt ir pašsaprotami jebkuram cilvēkam, bet nejau naids ir pret kādu, kas reāli atbrauc uz Angliju strādāt, bet gan pret tiem, kas atbrauc uz Angliju sēdēt uz pabalstiem un saņemt bezmaksas dzīvokļus un lielākus pabalstus kā vietējie un pat necenšas ne meklēt darbu ne ko citu darīt. Gribat teikt ka jūs neienīstu cilvēkus kas tīri izmanto valsts sistēmu un sēžot mājās un neko nedarot saņem naudu, kuru Tu smagi strādājot samaksā nodokļos? Pats dzīvoju Anglijā un pa ziņām teica, ka meklē divus cilvēkus kuri kādam bija pateikuši šito "brauc uz savu valsti utt..." un protams ka ar Latviju tur nebija ne mazākā sakara.. un tagad pasakiet godīgi: Ja jūsu valsti šitā apmelotu par kaut ko, kas nemaz realitātē nenotiek un Latvija kopš brexita to padara par populārāko ziņu visos portālos, tad jums nerastos naids pret valsti? Paši sākāt kurināt naidu vietā kur naida nebija un tad vēlāk brīnīsimies ka kaut kāds naids patiešām arī sāksies..

    29.06.2016 13:04

  • Arī latviete
    +1

    Arī latviete

    Dzīvoju Jorkšīrā. Pie mums ir viss normāli. Es pat teiktu, ka pēc referenduma, angļi palikuši laipnāki. Neesmu dzirdējusi nevienu aizvainojošu piezīmi. Šodien gan viens anglis tīšām vai netīšām man uzgrūdās virus, paņēmu uz masu, bet pirms es biju ko sapratusi, cits anglis jau metās mani aizstāvēt, jautāja vai man viss ir ok un vainīgo kārtīgi nolamāja. Labo angļu ir vairāk par tiem, kas vēlas mūsu aizbraukšanu.

    30.06.2016 23:57

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas