Laiks, ko cilvēki pavada ceļā UZ un NO darba, tiks ieskaitīts darba laikā, lemj ES tiesa

78 komentāri

Laiks, ko cilvēki pavada ceļā uz un no darba turpmāk tiks ieskaitīts darba laikā, tā lēmusi Eiropas Savienības tiesa.

Tiek prognozēts, ka tiesas lēmumam būs ļoti liela ietekme, jo tūkstošiem darba devēju šo laiku neuzskata par darbu. Tas nozīmē, ka daudzi uzņēmumi turpmāk pārkāps Eiropas Savienības regulas, ja viņi neieviesīs nepieciešamos uzlabojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiek prognozēts, ka visdrīzāk darba devēji centīsies pārplānot darbinieku darba laiku. Īpaši tas attieksies, piemēram, uz sociālajiem darbiniekiem, gāzes iekārtu montieriem un pārdošanas speciālistiem, jo darba devējam būs jāplāno, lai viņu pirmais un pēdējais klients būtu maksimāli tuvāk mājām.

Foto

Tiesas lēmums izriet no lietas Spānijā, kur skatīja prasību pret uzņēmumu, kas ievieš drošības iekārtas. Kompānija pirms četriem gadiem bija spiesta slēgt vairākus reģionālos birojus, jo darbiniekiem līdz klientiem bija jāmēro garš ceļš.

78 komentāri

TOP komentāri

 • Kā var nesaprast
  +33

  Kā var nesaprast

  Izskatās, ka tiešām tikai retais saprot šīs idejas BŪTĪBU, un, kā jau latviešiem pieklājas, sāk uzreiz čīkstēt un uzburt melnos nākotnes scenārijus. JĀSAPROT - cilvēkiem, kam ir normēts darba laiks un noteikta vieta, kur viņš strādā, nekas jau nemainās. Viņam 9:00 ir jābūt darba'un 17:00 jādodas mājās. Cik ilgi viņš brauc uz un no darba, tā nav neviena darīšana. Kaut 5 stundas uz vienu pusi, ja tā grib. tas NAV darba laiks. Bet cilvēkam, kuram maksā, piemēram, par flīžu līmēšanu un saka - rīt tev jābrauc strādāt uz Dobeli. tad lūk, ŠĀDAM cilvēkam darba diena sākas tad, kad viņš iekāpj mašīnā un beidzas tad, kad viņš no tās izkāpj pie savām mājām. Un viņam maksā vienādi gan par stundām, kurās līmē flīzes, gan par stundām, kurās brauc pie stūres. Norvēģijā šāda sistēma, piemēram, ir pašsaprotama. Vienīgi, tas noved pie tā, ka jo nomaļākā vietā tu dzīvo, jo dārgāks tev kļūst jebkāds izbraukuma pakalpojums. Uz tiem, kas brauc no laukiem strādāt regulāru darbu uz Rīgu, šis likums NEATTIECAS.

  11.09.2015 10:09

 • Anna Berestneva
  +12

  Anna Berestneva

  Vai tiesam nemakam lasit- Time spent travelling to and from first and last appointments by workers without a fixed office should be regarded as working time, the European Court of Justice has ruled. Tas ir prieks tiem kuri nestradaa ofisos visu dienu.

  11.09.2015 18:32

 • Lieta C-266/14
  +9

  Lieta C-266/14

  EST secijājums konkrētajā lietā: Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 4. novembra Direktīvas 2003/88/EK par konkrētiem darba laika organizēšanas aspektiem 2. panta 1. punkts ir jāinterpretē tādējādi, ka tādos apstākļos kā pamatlietā laiks, ko mobilie darba ņēmēji, t.i., darba ņēmēji, kuriem nav noteiktas vai pastāvīgas darba vietas, pavada, pārvietojoties no savas dzīvesvietas līdz to pirmajam klientam, kuru ir norādījis to darba devējs, un no to pēdējā klienta, kuru ir norādījis to darba devējs, līdz savai dzīvesvietai, ir uzskatāms par “darba laiku” iepriekš minētās tiesību normas izpratnē.

  11.09.2015 09:34

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas