Laikraksts: Juridisku problēmu dēļ ES atteiksies no dažām Ukrainas sankcijām

0 komentāri

Sankcijas, kuras Eiropas Savienība (ES) saistībā ar apsūdzībām korupcijā noteikusi Ukrainas bijušajam prezidentam Viktoram Janukovičam un viņa tuvākā loka cilvēkiem, sastapušās ar juridiskām problēmām un to dēļ no dažām sankcijām var nākties atteikties, atsaucoties uz ES amatpersonu un diplomātu teikto, vēsta laikraksts The Wall Street Journal.

Tas, kāds liktenis būs lēmumam par aktīvu iesaldēšanu, kas noteikts 22 cilvēkiem, arī Janukovičam un viņa diviem dēliem, var atsaukties uz ES sankciju režīmu, kas šobrīd ir svarīgs ārpolitikas instruments.

ES jau ir zaudējusi vairākas prāvas saistībā ar Irānas un Sīrijas pilsoņiem un uzņēmumiem, kas veiksmīgi apstrīdēja tiem noteiktās sankcijas.

Kā liecina amatpersonas un diplomāti, radušās juridiskas bažas par aptuveni divām trešdaļām no 22 cilvēkiem, pret kuriem saistībā ar apsūdzībām par valsts līdzekļu piesavināšanos noteiktas sankcijas.

Domājams, ka ES atteiksies no trim Ukrainas pilsoņiem noteiktās aktīvu iesaldēšanas, jo pret viņiem Ukrainā sāktā izmeklēšana nekādus rezultātus nav devusi, norādīja diplomāti.

ES juristi arī pauduši bažas par aktīvu iesaldēšanu vēl 13 cilvēkiem, kurus Ukrainas varasiestādes nav korekti informējušas par lietām, kas ierosinātas pret viņiem.

Aktīvi tika iesaldēti haotiskajās dienās, kas Ukrainā iestājās pēc tam, kad prezidents Janukovičs februārī aizbēga no valsts.

Kopš tā laika pagaidu ģenerālprokurors, kurš pārraudzīja šīs lietas, jau aizstāts ar citu cilvēku.

ES noteikusi aktīvu iesaldēšanu visai ātri un tas noticis laikā, kad pret ES tika vērsts milzīgs politiskais spiediens, lai tā reaģē uz notikumiem Ukrainā, pastāstīja amatpersonas, kuras pārzina šo lietu.

ES gan ir centusies pārbaudīt Kijevas sniegto informāciju, norādīja amatpersonas, vienlaikus atzīstot, ka visus izmeklētāju sniegtos argumentus pārbaudīt nav bijis iespējams.

ES galu galā noteica plašas ekonomiskās sankcijas Krievijai un tās atbalstītajiem Austrumukrainas teroristiem. Šīs sankcijas netiek apšaubītas.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas