Lai prasītu Katalonijas neatkarību, ielās izgājuši teju divi miljoni cilvēku

0 komentāri

Vienā no vērienīgākajām demonstrācijām par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas Barselonas ielās izgāja kopumā 1,8 miljoni cilvēku, ziņo akcijas rīkotāji.

Spānijas centrālās valdības aplēses par dalībnieku skaitu ir daudz pieticīgākas. Madrides delegācija Katalonijā paziņojusi, ka demonstrācijā piedalījies aptuveni pusmiljons cilvēku. Akcija notika ceturtdien, 11. septembrī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pieprasot tiesības rīkot pašiem savu referendumu par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas, kataloņi ielās izveidoja milzīgu burtu “V”. Tas izvēlēts kā vārda “voto” (balsojums – no spāņu val.) pirmais sākumburts.

Jāatgādina, ka kataloņi par savu neatkarības himnu izvēlējušies komponista Mārtiņa Brauna dziesmu ”Saule, pērkons, Daugava”. Kataloņu versijā tai ir nosaukums ”Tagad ir laiks”. Pats Mārtiņš Brauns jau pavasarī devis atļauju izmantot savu skaņdarbu un piekritis arī, ka dziesmai tiek adaptēti katalāņu slavenākā dzejnieka Migela Marti i Pola vārdi.

Lūk, “Saule, pērkons, Daugava” latviešu koru izpildījumā XXV Dziesmu svētku un XV Deju svētku noslēguma koncertā pērn:

Jau ziņots, ka pagājušā gada rudenī toreizējais Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis intervijā ziņu aģentūrai ”Agència Catalana de Notícies” (ACN) izteicās, ka atbalsta Katalonijas neatkarību gadījumā, ”ja process ir leģitīms”. Pēc tam uz Spānijas Ārlietu ministriju tika izsaukts Latvijas vēstnieks, kuram bija jāsniedz paskaidrojumi. Pirms dažām dienām medijos izskanēja informācija, ka saistībā ar šiem izteikumiem Spānija varētu ”bloķēt” V. Dombrovska ceļu uz kādu no augstajiem amatiem Briselē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas